Speed - Megint Rosberg

A Speedben, az Euronews sebességperceiben a hét legérdekesebb motorsport eseményeit foglaljuk össze. Rosberg még mindig 100 százalékos Csakúgy, mint

Rosberg még mindig 100 százalékos

Csakúgy, mint tavaly és tavalyelőtt, a Mercedesek uralják a Formula-1-et. Az idei negyedik világbajnoki futamot is Nico Rosberg nyerte. A német pilóta növelte előnyét az összetett pontversenyben.

Rosberg rajt-cél győzelmet aratott Szocsiban, így – az előző szezon végén elért sikereit is beleszámítva – zsinórban a hetedik diadalát aratta.

A Mercedes versenyzője mögött csapattársa, a 10. helyről rajtoló Lewis Hamilton végzett a második helyen. A harmadikat Kimi Räikkönen szerezte meg, a szintén ferraris Sebastian Vettelnek viszont peches versenye volt. A négyszeres világbajnok már az első körben kiesett, mert az orosz Danyiil Kvjat addigra kétszer is nekiment.

A 100 pontos Rosberg a világbajnoki pontversenyben 43 ponttal vezet Hamilton előtt.

In memoriam Ayrton Senna

Utoljára 22 évvel ezelőtt volt Formula-1-es futam május 1-jén. Az 1994-es San Marinó-i Nagydíjon szörnyű tragédia történt. Az volt a sportág egyik legnagyobb alakja, Ayrton Senna utolsó versenye.

A brazil pilóta háromszor nyert világbajnokságot a McLaren csapat színeiben, az elsőt 1988-ban, az utolsó 1991-ben.

A következő két év gyengébben sikerült, ezért Senna 1994-ben a Williams csapathoz igazolt. A San Marinó-i futamot már a start előtt beárnyékolta Roland Ratzenberger az időmérő edzésen elszenvedett halálos balesete, ezért Senna fontolóra vette, hogy rajthoz álljon-e a versenyen.

Sajnos az indulás mellett döntött, majd – az élről indulva – vezetett, amikor a hatodik körben a betonfalnak ütközött.

Sennát helikopterrel a bolognai kórházba szállították, azonban nem tudták megmenteni az életét.

Minden idők egyik legjobb autóversenyzője mindössze 34 évet élt.

Autós batak

Egy Formula-1-es pilóta élete nem csak abból áll, hogy köröz a pályán. A versenyzéshez tökéletes kondíció kell, és a pontosság, valamint a reflexek fejlesztése is elengedhetetlen.

Hogy ezek hogyan történnek? Romain Grosjean elmondja.

- Ez a speciális pálya mindenkinek kihívás, így nekem is. Teljesen eltér egy versenypályától. Itt mindenki sokat tanulhat, hogyan kezelje az autót, hogyan legyen mindig éber, nem tévesztve szem elől a célt. Fejleszti a reflexet és a koordinációt. Mindenre jó. Pontosság és jó reflex kell ahhoz, hogy hibátlanul átmenj a kapuk között, észrevedd a fényt, ami jelzi a következő célpontot. Olyan ez, mint a batak, ahol ha megérinted a fény által jelzett pontot, máris felvillan a következő. Mint egy nagy batak, csak autóknak, nagyon szórakoztató – mondta összefoglalásul a Formula-1-es francia versenyző.

Kvjat, a bobos

Szocsiban 2014 óta rendeznek Formula-1-es futamot, de két éve az orosz városban volt a téli olimpia is.