Korner - Megtörtént a csoda, a Leicester bajnok!

A Kornerben, az Euronews futballperceiben az előző hét legérdekesebb eseményeit foglaljuk össze. Beteljesült álom Megcsinálta a Leicester! A 132

A Kornerben, az Euronews futballperceiben az előző hét legérdekesebb eseményeit foglaljuk össze.

Beteljesült álom

Megcsinálta a Leicester!
A 132 éves csapat – története során először – angol bajnok lett!

Ehhez kellett az is, hogy a Tottenham ne győzze le a Chelseat, de mit számít ez? A Leicester történelmet írt. Happy end lett a sztori vége!

Pontszerzés Manchesterben

A 36. fordulót a Leicester hétpontos előnnyel kezdte a Tottenham előtt. A Leicester ehhez vasárnap egy pontot hozzátett, mert döntetlent ért el a Manchester United otthonában.

A mérkőzésen a hazaiak szereztek vezetést – a 8. percben, Martial révén. Nem sokat késett a válasz, a 17. percben Wes Morgan fejesgóllal egyenlített.

A találatot nem csak a leicesteri kocsmákban, de szerte a világon – így például Bangkokban is – sokan ünnepelték. Claudio Ranieri együttese 1-1-et játszott a Manchesterrel.

Haza a mamához

Leicesterben ezután mindenki a Chelsea-Tottenham összecsapás lázában égett, kivéve az olasz edzőt.

- A sajtótájékoztató után azonnal Olaszországba utazom, a visszautam pedig a meccs idejére esik. Szóval, én leszek az utolsó ember Angliában, aki tudni fogja a Chelsea – Tottenham eredményét. A 96 éves édesanyámmal találkozom, vele fogok ebédelni – mondta Ranieri a manchesteri pontszerzés után.

Az olaszországi ebédet és a Leicester előtt álló lehetőséget könnyen érthető címben (“Mamma mia”) foglalta össze az egyik újság, és a többi is a Leicestert méltatta.

A rivális botlása

A londoni derbit egy nappal később, hétfőn este játszották.

A Tottenham Kane (35. perc) és Szon Hung Min (44. perc) góljaival kétgólos előnyre tett szert az első félidőben.

Fordulás után, az 58. percben Gary Cahill szépített, majd a 83. percben Hazard egyenlített.

A Tottenham így 2-2-t játszott a Chelseavel, Leicesterben azóta is ünnepelnek.

Az “aprópénz” arannyá vált

Két fordulóval a befejezés előtt a Leicester hét ponttal vezet a második helyen álló Tottenham előtt, azaz már senki sem érheti utol.

Hogy még jobban értékelni lehessen, milyen bravúrt ért el a Leicester, összehasonlítottuk a Rókáknak becézett klub és a tavalyi bajnok, Chelsea kezdő tizenegyének értékét.

A különbség megdöbbentő!

Míg a Chelsea játékosai 232 millió eurót értek, addig a Leicesternek a bajnoki címhez ennek hozzávetőleg a nyolcada, egy – kétszázmillióval kevesebbet érő – 32 milliós csapat is elégnek bizonyult.

Leicesteri aranygyárosok

“Fent és lent” rovatunkban főként azok jutnak szerephez, akiknek a nevéhez leginkább köthető a Leicester diadalmenete.

A 64 éves edző, Claudio Ranieri először nyert első osztályú bajnokságot hosszú karrierje során, ráadásul egy olyan csapattal, amely az előző szezonban a kiesés ellen harcolt.

Jamie Vardy és Riyad Mahrez együtt 39 gólt szereztek (Vardy 22-t, Mahrez 17-et). Az Angol Sportújságírók Szövetsége Vardyt, az Angol Profi Labdarúgók Szövetsége Mahrezt választotta a bajnokság legjobb játékosának.

Ha az utolsó két találkozót is végigjátssza, a csapatkapitány Wes Morgan lesz a harmadik a Premiere League történetében, aki úgy nyer bajnoki címet, hogy csapata mérkőzésein egyetlen percet sem mulasztott.

Kijár a dicséret Mauricio Pochettinónak is. Az argentin edző remek munkát végez a Tottenhamnél.

Akár tévedhetünk is

Ezen a héten tulajdonképpen arra tippelünk, hogy mely csapatok játsszák majd a Bajnokok Ligája döntőjét május 28-án, a milánói San Siro stadionban. Az Atlético Madrid előnyből kezd (1-0) a Bayern otthonában, a Real és a Manchester City 0-0-ról indul az elődöntő visszavágóján. Ha önök is tippelnének, azt közösségi oldalainkon a #TheCornerScores hashtag segítségével tehetik meg.

Az Euronews sportszerkesztőségének tippjei a BL elődöntők visszavágóira.

Bayern München – Atlético Madrid 2-1
Real Madrid – Manchester City 3-2