Tovább tart a Leicester hihetetlen menetelése

Öt fordulóval a bajnokság vége előtt a kiscsapat hét ponttal vezet a Premier League-ben.

A futballban talán az a legszebb, hogy kiszámíthatatlan. Remek példa erre, ami a spanyol és az angol bajnokságban történik.

Három héttel ezelőtt még úgy tűnt, hogy az FC Barcelona már a zsebében érezheti a bajnoki aranyérmet, előnye 9 pont volt az üldöző Atlético Madrid előtt. Most viszont a harc újra nyílt a La Ligában.

Újabb vereséget szenvedett a Barcelona a spanyol bajnokságban. A címvédő a Real Sociedad vendégeként kapott ki 1–0-ra. Oiarzabal már az 5. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak, de a katalán sztárcsapatnak a hátralévő idő sem volt elég, hogy egyenlítsen. Lionel Messi immár 362 perce nem szerzett gólt tétmérkőzésen. Ezzel a Barcelona előnye már csupán 3 pont a tabellán.

Az első számú üldöző, az Atlético Madrid ugyanis győzni tudott, méghozzá idegenben, és éppen a másik barcelonai csapat, az Espanyol ellen. Pedig ezen a mérkőzésen is a hazaiak jutottak előnyhöz, de a az Atlético Fernando Torres góljával még a szünet előtt egyenlített, majd a második félidőben Griezmann és Koke találataival 3–1-re megnyerte a meccset. A spanyol bajnokságból még 6 forduló van hátra.

Ami az angol Premier League-ben történik, az pedig egyszerűen hihetetlen: a Leicester City újabb lépést tett a bajnoki cím felé. A kiesőjelöltből bajnokesélyessé előlépő kiscsapat vasárnap ismét győzött, ezúttal Sunderlandben 2–0-ra. A Rókák mindkét gólját Jamie Vardy szerezte. Ezzel Claudio Ranieri csapata egymás után ötödször nyert úgy, hogy még csak gólt sem kapott. A Leicester előnye változatlanul 7 pont a Tottenham előtt, az élen álló két csapatnak már csupán 5–5 meccse van hátra.

CR7 egyedülálló sorozata

Fent és lent: íme az elmúlt hét győztesei és vesztesei.

Cristiano Ronaldo gólt szerzett az Eibar ellen, ezzel ő lett az első futballista, aki hat egymást követő szezonban legalább 30 gólt ért el egy európai topligában. A portugál világklasszis az elmúlt öt bajnokságot sorrendben 40, 46, 34, 31, illetve 48 góllal zárta.

Mesterhármast ért el Andy Carroll, a West Ham United 27 esztendős középcsatára, méghozzá 8 percen belül. Ezzel csapata 3–3-as döntetlent ért el az Arsenal ellen a londoni rangadón.

Újabb vereséget szenvedett a Monaco a francia bajnokságban, ezúttal a Lille együttesétől, 4–1 arányban. Ezzel a hercegség csapata visszacsúszott a harmadik helyre, az Olympique Lyon mögé.

Del Bosque még éhes a sikerre

Már csak két hónap van hátra a nyári Európa-bajnokságig. A korábbi Eb-k történetét bemutató sorozatunkat egy élő és ma is aktív legenda, a spanyol szövetségi kapitány bemutatásával zárjuk.

Vicente Del Bosque már beírta magát a labdarúgás történetébe. A 65 esztendős mester az első edző, aki nyert világbajnoki címet (Spanyolországgal, 2010-ben), Európa-bajnokságot (ugyancsak a spanyolokkal, 2012-ben) és Bajnokok Ligáját (a Real Madrid trénereként kétszer is, 2000-ben és 2002-ben). De a parádés eredménylista még bővülhet. Del Bosque ugyanis arra készül, hogy nyáron megvédi Európa-bajnoki címét a spanyol válogatott kispadján.

Tippjeink a BL-fordulóra

Hamarosan kiderül, melyik csapatok jutnak az elődöntőbe a Bajnokok Ligájában. Tippeltünk a negyeddöntők keddi és szerdai visszavágóinak eredményeire, mindjárt meg is mutatjuk. Akinek kedve van, játszhat velünk a #TheCornerScores hashtaggel.

A mi tippjeink:

Manchester City–Paris Saint-Germain 2–1
Real Madrid–Wolfsburg 3–0
Atlético Madrid–Barcelona 1–0
Benfica–Bayern München 2–1

Így gondoljuk mi – persze akár tévedhetünk is.

Kapussorsok a bakiparádében

A kapusok gyakran főszereplők adászáró bakirovatunkban. Ezúttal kettejüket mutatjuk be. Egyikük nagyon, de nagyon szerencsés. A másik? Ő inkább rettentően kétbalkezes.