Rosberg ismét nyert

A Speedben, az Euronews sebességperceiben a hét legérdekesebb motorsport eseményeit foglaljuk össze. A rajt után a célban is Márquez volt az első

A rajt után a célban is Márquez volt az első

Argentínában rendezték a gyorsaságimotoros-világbajnokság 2. futamát. A Moto GP géposztályban Jorge Lorenzo nyerte az első versenyt Katarban, most viszont csak a 3. helyről indulhatott.

Az első két helyről startoló motoros hátát nézték a többiek a célban is. A győzelmet az élről induló Marc Márquez szerezte meg.

A világbajnoki címvédő, Jorge Lorenzo ezúttal nem volt versenyben a győzelemért, Valentino Rossi annál inkább. Legalábbis egy darabig, a futam második felétől azonban Márquez egyre jobban elhúzott vetélytársától, akit mások is megelőztek.

Rossi mégis második lett, mert Andrea Dovizioso és Andrea Iannone egymással ütközött, amiből Rossi és a harmadik helyen célba érkező Dani Pedrosa húzott hasznot.

A világbajnokságon összetettben ugyanez a sorrend. Márquez 8 ponttal vezet Rossi, 14-gyel Pedrosa előtt.

Roberts és fia is nyert Argentínában

Argentínában soha nem volt egyszerű a versenyzés, háromnál több nagydíjat nem rendeztek egymás után. A hatvanas évek eleje után 19 éves szünet következett. Amikor visszatértek oda a motorosok 1982-ben, Kenny Roberts győzött.

A háromszoros világbajnok kaliforniai jól kezdte az évet. Legyőzte Barry Sheene-t az első nagydíjon, a Juan y Oscar Gálvez pályán, Buenos Aires-ben. Később azonban már csak egyszer nyert abban a szezonban, így be kellett érnie a negyedik hellyel. 1982-ben Franco Uncini lett a világbajnok. Kenny Roberts csak egyszer versenyzett Argentínában. 1999-ben, az utolsó Buenos Aires-i futamon fia, ifjabb Kenny Roberts győzött.

Rosberg duplázott

A Forma-1-ben a megszokott forgatókönyvet láttuk Ausztráliában: a két Mercedes végzett az első két helyen. Bahreinben is a legjobbak voltak az időmérőn. Lássuk, hogy a versenyen hogyan muzsikáltak!

Ezúttal nem sikerült a duplázás a Mercedes pilótáinak. Az Ausztrál Nagydíj után Niko Rosberg Bahreinben is nyert, de csapattársa, a világbajnoki címvédő Lewis Hamilton csak harmadikként futott be.

A német és a brit pilóta egyeduralmát a finn Kimi Raikkönen törte meg. A Ferrari pilótája lett a második. A másik ferraris, Sebastien Vettel nem tudott elndulni, mert autója már a felvezető kör alatt tönkrement.

Nico Rosberg csaknem 10 másodperces előnnyel nyert. Ricciardo lett a 4., Grosjean végzett az 5. helyen.

Lucas di Grassi újra vezet

A Formula E-ben Lucas di Grassi visszatért az élre az összetettben. A brazil versenyző mexikói diszkvalifikálása után másodszor győzött az idényben, most az amerikai Long Beach-en.

A Formula E októberben kezdődött idényében a svájci Sébastien Buemi kettőt is megnyert az eddigi öt futamból, így Lucas di Grassinak győznie kellett az Egyesült Államokban, hogy tartsa vele a lépést.

Sam Bird indulhatott az első helyről, az összetettben 3. helyen álló britet azonban megelőzte di Grassi. Az Audival hajtó brazilt senki nem tudta beérni. A francia Stephane Sarrazin lett a második.

A címvédő Nelson Piquet-nek nem megy ebben a szezonban, ezúttal falnak ütközött.

Lucas di Grassi átvette a vezetést az összetett versenyben, 101 ponttal. Mindössze egyetlen ponttal előzi meg Sébastien Buemit.

Sivatagi kihívás

Ezekben a napokban Abu Dzabi homokdűnéi adnak otthon a második Desert Challenge versenynek. A szombati futam legjobb képeivel búcsúzunk mára.