World Twenty20 - Nyugat-India lesz Anglia ellenfele a döntőben

Nem jutott a döntőbe a házigazda a World Twenty20 krikett világkupán. India az elődöntőben vereséget szenvedett Nyugat-Indiától. A karibi együttes

A karibi együttes másodszor játszhat döntőt a krikett legrövidebb változatának világversenyén, azután, hogy 2012-ben – a fináléban Sri Lanka ellen diadalmaskodva – meg is nyerte a tornát.

Az elődöntőben ismét remekelt az indiaiaktól Virat Kohli, ez azonban nem volt elég. A másodikként ütő nyugat-indiaiak 7 wickettel nyertek. A győztesek legjobbja az a Lendl Simmons volt, aki csak Andre Fletcher sérülését követően, az utolsó csoportmérkőzés után csatlakozott a csapathoz.

Nyugat-India a fináléban egy másik korábbi győztessel, a 2010-ben diadalmaskodó Angliával mérkőzik. A finálét vasárnap, Kolkatában játsszák.