Cselgáncs - Már európaiak is nyertek

Folytatódott a düsseldorfi cselgáncs Grand Prix. A második napon négy súlycsoportban osztottak érmeket. A férfiaknál 81 kilogrammban európai finálét

A férfiaknál 81 kilogrammban európai finálét rendeztek. A súlycsoportját tavaly is megnyerő belga Joachim Bottieau győzött a német Sven Maresch ellen. Az összecsapást egyetlen vazari döntötte el.

Volt további német érmes is. Az egyik bronzmérkőzésen Dominic Ressel a grúz Giorgij Papunasvilit verte. Ressel először szerzett érmet Grand Prix versenyen.

A 73 kilós kategória hozta el a nap egyetlen ázsiai sikerét. A döntőben a kétszeres világbajnok, japán Ono Sohei is egy vazarival nyert a világelső, azeri Rusztam Oruzsov ellen. Ono hátsérülés után tért vissza, azaz először versenyzett azóta, hogy a tavalyi vb-n diadalt aratott.

A 70 kilogramm alatti nőknél Bernadette Graf is először lépett tatamira azóta, hogy 5. lett a tavalyi világbajnokságon. Ez a visszatérés is jól sikerült. Az osztrák dzsudoka bejutott a fináléba, ahol a japán Arai Csizurut is legyőzte. Graf – ahogyan az előző négy mérkőzésén is – ipponnal győzött.

63 kilogrammban a világbajnok diadalmaskodott. A szlovén Tina Trstenjak a brit Alice Schlesingert verte a döntőben.

Antoine Valois-Fortier veresége volt a második nap legváratlanabb eseménye. A kanadai cselgáncsozó a 81 kilós kategóriában már első mérkőzését elveszítette a kolumbiai Pedro Castro ellen.

A nap akcióját Rusztam Oruzsov mutatta be. A 73 kilós férfiak ezüstérmese az előcsatározások során ipponnal verte a mongol Narankhuu Khadbaatart.

A düsseldorfi Grand Prix záró napján, vasárnap újabb öt súlycsoport küzdelmeit rendezik meg.