Az Euronews többé nem érhető el Internet Explorer-rel, ez a böngésző ugyanis nem támogatja a legújabb technikai fejlesztéseket. Arra kérjük, használjon más keresőt, mint amilyen az Edge, Safari, Google Chrome vagy Mozilla Firefox.

Kristoff idén negyedszer nyert sprintet

A norvég Alexander Kristoff nyerte az ománi országúti kerékpáros körverseny harmadik szakaszát.

A 176 és fél kilométeres etapon egy hármas boly már az első kilométer után megszökött a főmezőnytől. A csapat később öt főre bővült és 25 kilométer megtétele után 4 perc 15 másodperces előnyre tett szert.

A szökevények előnye később fokozatosan csökkent mígnem a többiek beérték őket.

Végül sprintbefutó döntött, melynek végén Kristoff idén már negyedszer haladt át elsőként a célvonalon (korábban három szakaszt nyert a katari körversenyen). A Katyusa kerekese mögött Moreno Hofland és Roy Jans lett a második, illetve harmadik.

Az összetett versenyben továbbra is – a 10. helyen, a győztessel azonos idővel célba érő – Edvald Boasson Hagen vezet.