Norvég kerekes állt élre

Nem sikerült jól az elsőt megnyerő Bob Jungels számára a második szakasz az ománi országúti kerékpáros körversenyen. A luxemburgi versenyző holtversenyben 31. lett, így összetettben visszaesett az 5. helyre.

A 162 kilométeres etapot Edvald Boasson-Hagen nyerte – Jungelst például közel egy perccel (59 mp) megelőzve.

A szakaszgyőzelem kérdése sprintbefutó után dőlt el. Boasson-Hagen mögött – azonos idővel – Vincenzo Nibali és Greg Van Avermaet végzett a második, illetve harmadik helyen.

Összetettben ugyanez a sorrend. A norvég kerekes 4 valamint 6 másodperccel előzi meg olasz és belga vetélytársát.