Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Kivégezték az észak-koreai vezérkari főnököt

Kivégezték az észak-koreai vezérkari főnököt
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Kim Dzsong Un észak-koreai vezető kivégeztette a hadsereg vezérkari főnökét – közölték dél-koreai források. Ri Jong Dzsilt állítólag korrupcióval és

Kim Dzsong Un észak-koreai vezető kivégeztette a hadsereg vezérkari főnökét – közölték dél-koreai források.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Ri Jong Dzsilt állítólag korrupcióval és összeesküvéssel vádolták, feltehetőleg a múlt héten végezték ki.

Egyes hírek szerint ellenezte Kim Dzsong Unnak azt a gyakorlatát, hogy pártvezetőket nevez ki fontos katonai pozíciókba.

Észak-Koreában nem szokták bejelenteni magas rangú vezetők likvidálását. Az egyik kivétel 2013-ban volt, amikor kivégezték Kim Dzsong Un nagybátyját, az ország második emberét. Jang Szong Thaeket korrupcióval vádolták.

Az észak-koreai diktátor tavaly kivégeztette védelmi miniszterét is. Amióta Kim Dzsong Un apja halála után átvette a hatalmat 2011-ben, többször átalakította a hadsereg vezetését.

Észak-Korea fegyverkezése ismét aggasztja a nemzetközi közösséget.

Phenjanban a napokban közölték, hogy fellőttek egy műholdat. Mivel azonban az semmilyen jelet nem ad, szakértők úgy vélik, hogy valójában interkontinentális rakétakísérletet hajtottak végre.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Kim Dzsongun még intenzívebb fegyverkezést ígér, szerinte atomháború fenyegeti a régiót

30 év börtönbüntetést kapott az életfogytiglani mellé a volt dél-koreai elnök

Az atomprogram helyett inkább a gazdasági együttműködésről volt szó a kínai elnök észak-koreai útján