Német-spanyol döntő a kézilabda Eb-n

Németország jutott elsőként döntőbe a lengyelországi férfi kézilabda Európa-bajnokságon. A németek Norvégia ellen győztek az elődöntőben. A német

A német válogatott a 16. percben négy góllal vezetett, de a norvégok a nagyszünetig egy gólra feljöttek (14-13).

A második játékrészben fordítottak a norvégok, akik még 20 másodperccel a rendes játékidő vége előtt is vezettek, Dahmke azonban a németeknek döntetlenre mentette a meccset (27-27).

A hosszabbításban fordított volt a szereposztás, Reinkind révén Norvégia egyenlített az utolsó percben. A németeknek azonban még volt egy támadásuk, és Hafner – hat másodperccel a befejeés előtt – megszerezte a győztes gólt.

Németország 34-33-ra győzött.

A németek a döntőben a spanyolokkal mérkőznek, mert a másik elődöntőben: Spanyolország – Horvátország 33-29.