Dakar-rali - Peches nap

Megint Pal Anders Ullevalseter nyert a motorosoknál az Africa Race tereprali versenyen. A 9. szakaszon a norvég versenyző több mint 12 perccel

Megint Pal Anders Ullevalseter nyert a motorosoknál az Africa Race tereprali versenyen.

A 9. szakaszon a norvég versenyző több mint 12 perccel előzte meg a második helyen célba érkező, portugál Jose Moreira de Sousát. Összetettben Ullevalseter hatalmas előnnyel vezet Dmitrij Agoskov és Andrew Newland előtt.

Az autósoknál csak franciák végeztek dobogós helyen. A szakaszt Jean Antoine Sabatier és Agostino Rizzardi nyerte.

Szalay Balázs és Bunkoczi László autójában elromlott az önindító, így a magyar Opel-csapat visszaesett az összetett versenyben, amelyben továbbra is a kazah Kanat Sagirov, Vitalij Jevtyekov páros áll az élen.

A kamionosoknál Kovács Miklósék ötödikként zártak, ezzel összetettben is ötödikek.