A Leicester az őszi bajnoki címért játszik a Manchester City ellen

Pocsék, gól nélküli mérkőzést játszott a két vergődő óriás, a Manchester United és a Chelsea.

Vigasztalan, gól nélküli döntetlent játszott a Manchester United és a Chelsea az angol labdarúgó-bajnokságban.

Hiába akart bizonyítani a két vergődő nagycsapat, a hétfő esti mérkőzésen legföljebb a két kapus teljesített átlagon fölül. 0–0 lett a vége, a Manchester a hatodik, a bajnoki címvédő Chelsea csupán a 14. a tabellán.

A Premier League első helyére az Arsenal ugrott, miután 2–0-ra legyőzte a kiesés elől menekülő Bournemouth együttesét. A londoniak góljait Gabriel és Özil szerezte. A 19. forduló rangadóját, a Leicester–Manchester City mérkőzést kedd este rendezik. Ha a szezon meglepetéscsapata győz, akkor ismét átveszi a vezetést a táblázaton.

Kompany 9 perc után újra megsérült

És most következzen szokásos Fent és lent rovatunk, benne az ünnepi hét nyerteseivel és veszteseivel.

Kiköszörülte a csorbát a Manchester City. A bajnoki címre hajtó gárda az Arsenaltól elszenvedett vereség után 4-1-re verte a Sunderland együttesét, és ezzel továbbra is ott van a Premier League közvetlen élmezőnyében.

Mégsem volt felhőtlen a manchesteriek öröme: ismét megsérült a csapatkapitány Vincent Kompany. A belga védő combsérülése után csereként tért vissza a pályára, de alig 9 perc után le kellett sántikálnia.

Kirúgták Hubert Fournier-t, az Olympique Lyon vezetőedzőjét. A francia klub kiesett a nemzetközi kupákból, a hazai bajnokságban pedig csupán a 9. helyen szerénykedik, 25 ponttal elmaradva az éllovas PSG-től.

Amikor még Platini góljairól beszéltek (1984)

Az UEFA korrupcióval gyanúsított elnökéről, Michel Platiniről nem sok szépet hallhattunk az utóbbi hónapokban. De azért ne felejtsük, hogy az egykori francia játékos 31 évvel ezelőtt beírta magát a sportág aranykönyvébe.

Platini volt az 1984-es Európa-bajnokság gólkirálya. Öt mérkőzésen 9 gólt szerzett, és ezzel oroszlánrészt vállalt a francia válogatott tornagyőzelméből.

Betalált csapata nyitómeccsén a dánok ellen, mesterhármast rúgott a belgáknak, és ő döntötte el a portugálok elleni drámai elődöntőt a hosszabbítás utolsó percében. Szabadrúgásból lőtt gólt a döntőben, igaz, ehhez kellett a spanyol kapus, Arconada emlékezetes hibája is.

Platini 9 gólja azóta is rekord az Eb-k történetében.

Tippjeink a hét rangadóira

Szokás szerint tippeltünk az európai topligák néhány meccsére. A legizgalmasabbnak a Premier League rangadója, a Leicester–Manchester City találkozó ígérkezik. Ön is beszállhat a játékba, és tippelhet a közösségi médiában a #TheCornerScores hashtaggel.

A mi tippjeink tehát a következők:

Leicester–Manchester City 1–2
Valencia–Real Madrid 1–1
Sporting–Porto 3–1.

Persze akár tévedhetünk is.

A bíró is csak ember

Adásunkat egy megindító videóval zárjuk. A helyszín a tunéziai futballbajnokság, a főhős a játékvezető. Jászin Járrus nem bírta elviselni a nézőtérről özönlő szidalmakat.