Speed - Márquez jubilált

A Speedben, az Euronews sebességperceiben a hét legérdekesebb motorsport eseményeit foglaljuk össze. Az idei legjobb verseny Az év – ha nem az

Az idei legjobb verseny

Az év – ha nem az évtized – legjobb versenyét rendezték az ausztráliai Phillip Islanden a MotoGP világbajnokságon. Marc Márquez ötvenedik futamgyőzelmét ünnepelhette, Jorge Lorenzo pedig szűkítette hátrányát Valentino Rossi mögött az összetett pontversenyben. Az olasz versenyző idén másodszor nem fért be az első háromba.

A rajt után Andrea Iannone vette át a vezetést, de a helyzet pillanatról pillanatra változott, mert a ducatis olasz, az élről startoló Márquez és Lorenzo oda-vissza előzgették egymást.

Volt, hogy Rossi is feljött a második helyre, később azonban valamelyest visszaesett.

Márquez úgy nyert, hogy a verseny utolsó körében – a legjobb köridőt futva, nyolc tizedmásodperces hátrányt ledolgozva – előzte meg Lorenzót.

A harmadik helyre Iannone érkezett be, Rossi negyedik lett. A Doktor előnye így csökkent a világbajnoki pontversenyben, már csak 11 ponttal előzi meg Lorenzót – két futammal az idény vége előtt.

A világbajnoki címvédő Márquez a harmadik helyen áll az idei sorozatban.

Először Gardner nyert

A Csendes-Óceán közelsége talán a versenynaptár leglátványosabb futamává teszi az Ausztrál Nagydíjat. A versenyt először 1989-ben rendezték meg. Akkor egy helyi kedvenc, Wayne Gardner győzött.

Az Ausztrál Nagydíj 26 évvel ezelőtt a versenyszezon második viadala volt. Az ausztrál Wayne Gardner az akkor királykategóriának számító 500 köbcentiméteres géposztályban győzött.

Gardner 3 és fél tizedmásodperccel előzte meg a második helyezett, amerikai Wayne Raineyt, a harmadik helyen a francia Christian Sarron végzett.

A pályafutása 100 futamából 18-at megnyerő Gardner szezonja azután nem sikerült jól. A két évvel korábban világbajnok, 1988-ban ezüstérmes motoros 1989-ben csak tizedik lett – főként azért, mert sérülés miatt jó néhány versenyt ki kellett hagynia.

Wehrlein a DTM-bajnok

Búcsúzóul megmutatjuk a szombati, hockenheimi DTM-futamot legérdekesebb pillanatait. Nyolcadik helyével Pascal Wehrlein megnyerte a Német Túraautó Bajnokságot.

A Speed legközelebb jövő vasárnap jelentkezik.