Sokáig izgulhatott Hamilton az Olasz Nagydíj után

Jó napja volt Lewis Hamiltonnak Monzában. Az angol forma 1-es versenyző végig vezetett az olasz nagydíj alatt és ezzel nagy lépést tett meg a

Jó napja volt Lewis Hamiltonnak Monzában. Az angol forma 1-es versenyző végig vezetett az olasz nagydíj alatt és ezzel nagy lépést tett meg a világbajnoki cím megszerzéséhez, főleg miután a legnagyobb ellenfele kiesett.

Hamilton 25 másodperc előnnyel futott be Monzában, de sokáig izgulhatott az első helyért. A kerekeiben 0,3 barral a minimum alatt volt a nyomás, ezért 25 másodperccel is büntethették, vagy akár kizárhatták volna. A mercedes pilótájának állítólag az utolsó köröknél szóltak, hogy taposson a gázra, bár gond volt a gumikkal..

A Pirelli és a FIA a defektek miatt szigorúan ellenőrzi a nyomást.

Hamilton kizárásával Vettel lett volna az első, aki épp 25 másodperccel az angol pilóta után futott be. A harmadik helyen Felipe Massa futott be.

Hamilton 53 pontra növelte az előnyét csapattársával Nico Rosberg-el szemben, akinek elfüstölt a motorja, így kénytelen volt abbahagyni a versenyt.

Hamilton-nak ez volt a 40. győzelme és harmadik olasz nagydíja.

Monza fontos helyszín a Forma 1-ben. Még a kezdeti időkben ez volt a hetedik és egyben az utolsó állomás. 1950 szeptember 3-án itt született meg az első világbajnok.

A Forma 1 kezdetén még nem vette körül a ezt sportot a mai felhajtás és figyelem, azonban Monza már akkor is a motorsport egyik fellegvára volt.

Itt született meg az első három bajnok az argentin Juan Manuel Fangio, és két olasz Luigi Fagioli és Nino Farina.

Mindhárman csapattársak voltak az Alfa Rómeónál.

A Ferrari idővel megtörte az Alfa monopóliumát. Az új négy és fél literes motor forradalmi változásokat hozott és bebiztosította a Ferrari helyét.

A hosszútávú gyorsasági verseny követői a franciaországi Paul Ricard pályára figyelhetttek, ahol az európai Le Mans sorozat harmadik versenyét tartották.

Filipe Albuquerque, Simon Dolan és Harry Tincknell győzelmével 18 pontos előnnyel indulhat a csapat a portugáliai Estorilban. Az októberi versenyen a most másodikként végzett Jon Lancaster, Bjorn Wirdheim és Gary Hirsch trióval küzdenek meg.

Három orosz futott be a harmadik helyen
Mikhail Alesun, Kiiril Lzdygin és Viktor Sajtar.

Az adást Felix Rosenqvist az algarve-i pályán aratott győzelmének legszebb képeivel zárjuk. Felix Rosenqvist ezzel a formula 3 európai bajnokságának élére jött föl. A Speed folytatódik egy hét múlva vasármap, viszontlátásra.