Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Szaúdi-amerikai találkozó

Szaúdi-amerikai találkozó
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Barack Obamával találkozott a szaúdi uralkodó, Szalman királynak januári trónra lépése óta ez az első látogatása az Egyesült Államokban. Az uralkodó

Barack Obamával találkozott a szaúdi uralkodó, Szalman királynak januári trónra lépése óta ez az első látogatása az Egyesült Államokban.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az uralkodó és az amerikai elnök találkozója különösen feszült kétoldalú kapcsolatok közepette történt. A két ország között az Iránnal tető alá hozott atomegyezmény miatt vált hűvössé a viszony.
A szunnita Szaúd-Arábia elutasítja a síita Iránnal kötött megállapodást.

A nukleáris egyezmény mellett a világgazdaság és a klímaváltozás kérdéseit is érintették, valamint az Iszlám Állam nevű szélsőséges iszlamista szervezet elleni harc is kiemelt témája volt az egyeztetéseknek.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Obama és Mamdani gyerekekkel énekel első New York-i találkozójukon

Trump zöld utat adott a légszennyezésnek

Trump Obamát majomként ábrázoló videót posztolt