Sbaragli nyerte a La Vuelta 10. szakaszát, összetettben Dumoulin őrzi az előnyét

Kristian Sbaragli nyerte a spanyol országúti kerékpáros körverseny tizedik szakaszát. A La Vuelta viszonylag könnyű hétfői versenye 146 kilométer

Kristian Sbaragli nyerte a spanyol országúti kerékpáros körverseny tizedik szakaszát.

A La Vuelta viszonylag könnyű hétfői versenye 146 kilométer hosszú, aminek a végén 7 kilométer emelkedőt kellett megtenni.

A Valencia-Castellón közötti szakaszt az MTN csapatot képvislő olasz kerékpáros 3 óra, 12 perc, 46 másodperc alatt tette meg. A befutóban sikerült kiugrania és egy hajszálnyival megelőzni a német John Degenkolb-ot, a Giant versenyzőjét. A harmadik helyen a spanyol Jose Joaquin Rojas ért célba.

Nicholas Roche, a Sky versenyzője bukott, és a negyedik helyről nagyon visszacsúszott.

Összetettben a holland Tom Dumoulin őrzi az első helyét, bár a 10. szakaszon csak a 26. helyen futott be. A Giant versenyzője mögött 57 másodperccel van lemaradva a spanyol Joaquim Rodriguez.

Nicholas Roche, a Sky versenyzője esett, és a negyedik helyről nagyon visszacsúszott.

Kedden pihennek a biciklisták és felkészülnek a szerdai legnehezebb szakaszra. Itt egész más taktikára lesz szükség. Ötezer méter szintkülönbség és hat hegy vár rájuk.