Vuelta - Tömegbukások és feladások

A belga Jasper Stuyven nyerte a spanyol kerékpáros körverseny, a Vuelta nyolcadik szakaszát. A Trek versenyzőjének ez volt az első szakaszgyőzelme komoly versenyen.

Szombaton a mezőny 182 és fél kilométer után érkezett meg Alejandro Valverde szülővárosába, Murciába.

50 kilométerrel a cél előtt tömegbukás volt, melynek következtében hárman kénytelenek voltak feladni a Vueltát. A végső győzelemre is esélyes szlovák Peter Sagan néhány kilométerrel a befutó előtt kísérőmotorossal ütközött, de némi dülöngélés után folytatta a versenyt.

Az elsőség végül nagyon szoros sprintbefutóban dőlt el. Stuyven mögött Bilbao és Reza ért be a célba.

Mögöttük a nagy nevek egy bolyban gurultak át a célvonalon így az esélyesek közül továbbra is Alejandro Valverde áll a legjobban. Hét másodperccel vezet Purito, és nyolccal a Quintana előtt.

31 óra 12 perc 18 másodperccel tovább őrzi a vörös trikót a kolumbiai Esteban Chaves. A holland Tom Dumoulin a második, az ír Nicolas Roche pedig a harmadik az összetett versenyben.

Vasárnap Torrevieja és Cumbre del Sol között 168.3 kilométert kell teljesítenie a mezőnynek.