Bolt már tízszeres, Felix kilencszeres világbajnok

A 100 után a 200 méteres férfi síkfutást is megnyerte Usain Bolt a pekkingi atlétikai világbajnokságon. A jamaicai futó 200 méteren zsinórban negyedszer, összességében tizedszer lett világbajnok.

Bolt az idei év legjobb idejével, 19 egész 55 századmásodperccel nyert. Az ezüstérmet – a 100 méterhez hasonlóan – az amerikai Justin Gatlin szerezte meg.

400 méteren a nőknél Allyson Felix diadalmaskodott a világ idei legjobb idejével, 49 egész 26 századmásodperccel. A négyszeres olimpiai bajnok amerikai versenyző pályafutása kilencedik világbajnoki aranyérmét nyerte – de csak az elsőt 400 méteren.

Női kalapácsvetésben Anita Wlodarczyk másodszor lett világbajnok. A lengyel sportoló minden idők második leghosszabb dobásával, 80 méter 85 centiméterrel nyert.

Mindössze nyolc centiméterrel maradt el Jonathan Edwards 20 éve felállított világcsúcsától Christian Taylor férfi hármasugrásban. Az olimpiai bajnok amerikai atléta 18 méter 21 centiméterrel győzött.