Vuelta - változás az élen

Caleb Ewan nyerte a spanyol országúti kerékpáros körverseny, a Vuelta a Espana 5. szakaszát. Az Orica ausztrál versenyzője most először vesz részt háromhetes viadalon.

A Rota és Alcalá de Guadáira közötti – valamivel több mint, 167 kilométeres – etapon (167,3 km) egy háromtagú szökevénycsapat meglépett a többiektől, de a peloton végül befogta a szökevényeket.

Az előző szakaszhoz is hasonlóan sprintbefutó döntött. Másodikként a német John Degenkolb, harmadikként – az előző szakaszon második, a harmadikat megnyerő – Peter Sagan ért célba a győztes Ewan mögött.

Összetettben változott a sorrend. Tom Dumoulin vette át a vezetést. A holland kerekes egyetlen másodperccel előzi meg az eddigi éllovas, kolumbiai Esteban Chavest.