Vuelta - Valverde "robbantott"

Szerzői jogok

Ismét a hajrában dőlt el a spanyol országúti kerékpáros körverseny soros etapja. A Vuelta a Espana negyedik szakaszát, az Estepona és Vejer de la

Ismét a hajrában dőlt el a spanyol országúti kerékpáros körverseny soros etapja.

A Vuelta a Espana negyedik szakaszát, az Estepona és Vejer de la Frontera közötti közel 210 kilométert (209.6), több emelkedő is nehezítette, melyek közül talán a közvetlenül a cél előtti, utolsó volt a legkegyetlenebb.

Az összetett verseny harmadik helyén álló Nicolas Roche remek ütemben indított hosszú hajrát, és már-már győztesnek tűnt, csakhogy a Team Sky versenyzőjét az utolsó métereken hárman is megelőzték.

Több mint ötórás verseny végén Alejandro Valverde győzött. (A spanyol kerekes tavaly is nyert szakaszt a Vueltán.) A második helyen
a harmadik szakaszt megnyerő Peter Sagan, a harmadikon Daniel Moreno ért célba.

Az összetett versenyben nincs változás. Továbbra is Esteban Chaves vezet.