Vuelta - Nibali pórul járt

Szerzői jogok

Esteban Chaves ért célba elsőként a Vuelta a Espana kerékpáros körverseny második szakaszán. Mivel a szombati csapatidőfutam csak a csapateredménybe

Esteban Chaves ért célba elsőként a Vuelta a Espana kerékpáros körverseny második szakaszán.

Mivel a szombati csapatidőfutam csak a csapateredménybe számít bele, ez volt az első etap, amely az egyéni verseny végeredménye szempontjából is fontos.

Az eredményt jelentősen befolyásolta egy 30 kilométerrel a cél előtt történt bukás, melynek következményeként a tavalyi Tour de France-győztes Vincenzo Nibalit diszkvalifikálták.

A közel 160 kilométeres (158,7 km) szakaszt hegyi befutó zárta. A kolumbiai Chavez ebben 1 másodperccel előzte meg a holland Tom Dumoulint és 9-cel az ír Nicolas Roche-ot.

A nagy nevek közül Nairo Quintana hatodik, Chris Froome hetedik, Alejandro Valverde nyolcadik lett.

A verseny hétfőn a Mijas és Málaga közötti szakasszal folytatódik.