Hamilton, Ogier: megállíthatatlanok

A Speedben, az Euronews sebességperceiben a hétvége legérdekesebb autó-motorsport eseményeit foglaljuk össze. Ogier nyerte a Német Ralit A Német

Ogier nyerte a Német Ralit

A Német Ralival és Sebastien Ogier idei hatodik győzelmével kezdünk. Sikerével a francia pilóta egy lépéssel közelebb került zsinórban harmadik világbajnoki címéhez.

Ogier uralja a világbajnokságot. Hatodik győzelmét az idei kilencedik versenyen ünnepelhette. A 31 éves versenyző és mitfárere, Julien Ingrassia csak egy gyorsasági szakaszt nyertek a befejező napon, de így is simán győztek.

A második helyen Ogier Volkswagenes márkatársa, Jari-Matti Latvala végzett. A finn pilóta 11 másodpercet tudott lefaragni a második nap utáni hátrányából, így végül 23-mal maradt el Ogier-től.

A harmadik helyet is Volkswagen-versenyző, a norvég Andreas Mikkelsen szerezte meg.

A világbajnoki pontversenyben Ogier (207 pont) hatalmas fölénnyel vezet, így ha a szeptemberi Ausztrál-ralin megelőzi Latvalát (114), egyben megszerzi harmadik világbajnoki címét is.

Hamilton volt a leggyorsabb Spában

Ogier az elejétől kezdve végig vezetett a Német Ralin, mint ahogyan Lewis Hamilton is a Formula 1-es világbajnokság Belga Nagydíján. További hasonlóság, hogy Hamilton is idei hatodik futamgyőzelmét aratta.

A kétszeres világbajnok, címvédő brit pilóta pályafutása során másodszor nyert Spában.

A futamot – mint az idény során annyiszor – ismét a Mercedesek uralták. Hamilton mögött márkatársa, a világbajnoki pontversenyben második, német Nico Rosberg végzett a második helyen.

A harmadik helyen jó ideig Sebastian Vettel autózott, azonban a négyszeres világbajnok Ferrarijának jobb hátsó kereke két körrel a verseny vége előtt kidurrant, így Vettel a verseny feladására kényszerült. A harmadik helyen végül a francia Romain Grosjean végzett.

A világbajnoki pontversenyben Hamilton (202) 21 ponttal vezet Rosberg (181) és 42-vel a harmadik, Vettel (160) előtt.

Schumacher.első futamgyőzelme

A Spa-Francorchamps-i verseny a Formula 1 egyik ikonikus viadala.

1992 augusztus 30-án ezen a versenyen győzött először az autós világbajnoki sorozat történetének legnagyobb alakja, Michael Schumacher. A német pilóta később még 90-szer állhatott fel a dobogó legfelső fokára és hét világbajnoki címet szerzett.

A 23 évvel ezelőtti verseny képeivel búcsúzunk.
A Speed jövő héten jelentkezik ismét, többek közt a brit Moto GP nagydíj eseményeinek összefoglalójával.