Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Egy éve lőtték le a fegyvertelen fekete tinédzsert Fergusonban

Egy éve lőtték le a fegyvertelen fekete tinédzsert Fergusonban
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az egy évvel ezelőtt lelőtt fegyvertelen fekete fiúra emlékeztek Fergusonban. A tizenéves Michael Brownt egy fehér rendőr lőtte le a Missouri

Az egy évvel ezelőtt lelőtt fegyvertelen fekete fiúra emlékeztek Fergusonban. A tizenéves Michael Brownt egy fehér rendőr lőtte le a Missouri állambeli St. Louis egyik elővárosában. A történtek után zavargások kezdődtek a településen.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A vádesküdtszék novemberben úgy döntött, hogy nem emel vádat a rendőr ellen.

- Minden szeretetem a családomé, a régi és az új barátaimé. Ti jelentitek számomra a világot. Ami velem történt, az veletek történt. Ezt nem lehet a szőnyeg alá söpörni – mondta idősebb Michael Brown, a lelőtt fiú apja.

A megemlékezésen négy és fél perces csenddel adóztak Michael Brown emléke előtt. A fiú holtteste négy és fél órán keresztül feküdt az utcán

A rendőrség beszámolója szerint napközben lövések dördültek a városban, azt viszont nem tudni ki lőtt, és mi volt ennek az oka.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Ismét lelőtt egy fegyvertelen fekete fiút egy rendőr az Egyesült Államokban

Földrengés lesz? A Szent András-törésvonalban felgyülemlett feszültség még sosem volt ilyen magas

Túl gyorsan avulnak az F-35 vadászgépek - vagyonokat kell költeni rájuk