Orosz éremeső az ifjúsági olimpia ötödik napján

A francia Julian Andrianavalona nyerte a férfi 110 méter gátat a tbiliszi Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. Második helyen a spanyol Luis Salort

A francia Julian Andrianavalona nyerte a férfi 110 méter gátat a tbiliszi Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. Második helyen a spanyol Luis Salort Asensio végzett, a dobogó harmadik fokára az olasz Christian Faidiga állhatott fel.

A 100 méteres női gátfutást az orosz Krisztina Klescseva nyerte, bár a győzelem csak a célfotó után volt egyértelmű. Másodikként a litván Paula Sprudzane ért célba, harmadik helyen a szlovén Nika Glojnaric végzett.

Rúdugrásban öt méter közeli, egészen pontosan 4 méter 92 centiméteres eredménnyel a német Bo Kanda Lita Baehre szerezte meg az aranyat.

Gimnasztikában újabb érmeket szerzett Oroszország. Felemás korláton aranyérmet nyert az orosz Daria Szkrupnyik, ezüstöt a fehérorosz Nina Dervél, bronzot pedig a szintén orosz Anasztazija Iliankova.

Az ötödik játéknapon a németek is két aranyérmet nyertek. A másodikat női kétszáz méteres mellúszásban a német Anna Fehlinger szerezte meg. Második a svájci Hannah Brunzell, harmadik pedig az olasz Vanessa Cavagnoli lett, a grúziai Tbilisziben rendezett Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon.