Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Így ünnepelte függetlenségét az Egyesült Államok

Így ünnepelte függetlenségét az Egyesült Államok
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

A függetlenség napját ünnepelte az Egyesült Államok július 4-én. Az amerikaiak ezen a napon ünneplik a függetlenségi nyilatkozat 1776-os

A függetlenség napját ünnepelte az Egyesült Államok július 4-én. Az amerikaiak ezen a napon ünneplik a függetlenségi nyilatkozat 1776-os kihirdetését, amelyben országuk kinyilvánította függetlenségét Nagy-Britanniától.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az idei ünnepség egyik fő látványossága a Hermione nevű fregatt, amely 1779-ben Franciaországból, Lafayette markival a fedélzetén érkezett az Egyesült Államokba, és jelentős szerepet játszott abban, hogy a függetlenségükért harcoló amerikaiak végül legyőzték a briteket. A hajót 1997-ben kezdték építeni, szinte kizárólag kétszáz évvel ezelőtti hajóépítési technológiát használva. A hajómásolat teljes építési költsége 27 millió dollár volt.

A július 4-ei ünneplés hagyományos eleme a tűzijáték. Már 1777 óta így ünneplik a függetlenségi nyilatkozat kihirdetését.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Videó: francia vadászgépek Washington felett tisztelegnek az USA jubileuma előtt

Washington: a Lincoln-emlékmű medencéje pár nappal a felújítás után bezöldült

Trump nem csempészheti be a saját nevét a Kennedy Centerbe