Orosz diadalmenet Bakuban

Az ökölvívó Harcsa Zoltán bronzérmet nyert az Európai Játékok 14. versenynapján.

Folytatódott az oroszok diadalsorozata az Európai Játékok pénteki, 14. versenynapján.

3×3-as kosárlabdában a nőknél Oroszország 22–17 arányban verte a döntőben Ukrajna csapatát. Szintén oroszok ünnepelhettek a férfiaknál, miután a fináléban 18–14-re legyőzték Spanyolországot.

Pénteken a magyarok egyetlen érmét, egy bronzot az ökölvívó Harcsa Zoltán szerezte, aki a 75 kg-os súlycsoportban harmadik lett. A szupernehézsúlyban a brit Joe Joyce lett a játékok győztese, az aranyérmet szaltóval ünnepelte. Ebben a súlycsoportban az oroszoknak ezüst jutott Gaszan Gimbatov révén.

Női tőrvívásban megint csak az oroszok győztek, a döntőben 45-18-ra megsemmisítették a franciákat.

Úszás, a női 200 méter gyors döntője. Akár hiszik, akár nem, ebben a számban is orosz sportoló győzött: Arina Openiseva személyében. Oroszországnak immár 139 érme van, ebből 69 arany.

Magyarország az éremtáblázat 7. helyén áll, 8 arany-, 4 ezüst- és 8 bronzéremmel.