Az Euronews többé nem érhető el Internet Explorer-rel, ez a böngésző ugyanis nem támogatja a legújabb technikai fejlesztéseket. Arra kérjük, használjon más keresőt, mint amilyen az Edge, Safari, Google Chrome vagy Mozilla Firefox.

Orosz diadalmenet Bakuban

Folytatódott az oroszok diadalsorozata az Európai Játékok pénteki, 14. versenynapján.

3×3-as kosárlabdában a nőknél Oroszország 22–17 arányban verte a döntőben Ukrajna csapatát. Szintén oroszok ünnepelhettek a férfiaknál, miután a fináléban 18–14-re legyőzték Spanyolországot.

Pénteken a magyarok egyetlen érmét, egy bronzot az ökölvívó Harcsa Zoltán szerezte, aki a 75 kg-os súlycsoportban harmadik lett. A szupernehézsúlyban a brit Joe Joyce lett a játékok győztese, az aranyérmet szaltóval ünnepelte. Ebben a súlycsoportban az oroszoknak ezüst jutott Gaszan Gimbatov révén.

Női tőrvívásban megint csak az oroszok győztek, a döntőben 45-18-ra megsemmisítették a franciákat.

Úszás, a női 200 méter gyors döntője. Akár hiszik, akár nem, ebben a számban is orosz sportoló győzött: Arina Openiseva személyében. Oroszországnak immár 139 érme van, ebből 69 arany.

Magyarország az éremtáblázat 7. helyén áll, 8 arany-, 4 ezüst- és 8 bronzéremmel.