Speed - Forma 1: már megint a Mercedesek... Ausztriában Rosberg nyert

Voltaképpen szinte minden fontos kérdés eldőlt a a Forma 1 idei világbajnoki sorozatában, legalább is, ami az első két helyet illeti, hiszen a Hamilton-Rosberg kettőst aligha lehet onnan "letaszítani"

Köszöntjük a Speed, vagyis az autó-és motorsport szerelmeseit, akik ezen a hétvégén vigyázó szemüket a Red Bull Ringre szegezték, hiszen ott csaptak össze a legjobb Forma 1-es pilóták az Osztrák Nagydíjért. A Mercedesek újra megverték a mezőnyt.

Hiába volt Hamiltoné a pole pozíció, Rosbergé lett a babér

A német Nico Rosberg győzött a spielbergi Forma 1-es világbajnoki futamon. Csapattársának, a brit Lewis Hamiltonnak ezúttal meg kellett elégednie a második hellyel, de így is teljes a Mercedes-csapat sikere.

Rosberg már a rajtnál elhúzott Hamilton mellett, és mindent eldöntött. A rajtnál történt még valami: Kimi Raikkönen és Fernando Alonso összeütközött, a McLaren-Honda a Ferrari tetején kötött ki

A tavalyi győztes brazil Felipe Massának nem volt túl nehéz dolga a harmadik hely megszerzésével, mert a Ferrari szerelői alaposan elrontották Sebastian Vettel kerékcseréjét.

Összetettben Rosberg tíz pont hátránnyal követi a címvédő, és a pontversenyben vezető Hamiltont.

OSZTRÁK NAGYDÍJ, A VÉGEREDMÉNY (71 KÖR, 307.020 KM)
1. Nico Rosberg (német, Mercedes) 1:30:16.930 óra
2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 13.8 mp hátrány ( 5mp-es időbüntetés)
3. Felipe Massa (brazil, Williams-Mercedes) 17.5 mp h.
4. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 18.1 mp h.

A McLaren régi dicsősége az éji homályba vész

Ha visszalapozunk az Osztrák Nagydíj történelemkönyvében, biztos, hogy a legdicsőbb fejezeteket.a McLaren – csapat írta, hat futamot nyertek Ausztriában. Legutoljára 2001-ben győztek David Coulthard révén. Dehát hová tűnt már a múlt dicsősége?

Egy bizonyos, mélyen repül a McLaren. A vasárnapi versenyen Fernando Alonso rögtön a futam elején balesetet szenvedett, Jenson Button a kilencedik körben adta fel. Alonso már kénytelen-kelletlen 2016-ra koncentrál. A spanyol a Forma 1 legjobban fizetett pilótája, de még egyetlen pontot sem szerzett ebben a szezonban.

A McLaren a Forma 1 történetének egyik legsikeresebb csapata, eddig nem kevesebb, mint 8 konstruktőri első helyezést gyűjtöttek már, és ez összesítésben a harmadik helyet jelenti számukra. 12 versenyzőjük nyert világbajnoki címet, és ebben a tekintetben csak a Ferrari előzi meg őket.

Ezzel szemben idén a legjobb helyezést Jenson Button érte el Monacóban – 8. lett, és a legutóbbi futamgyőzelem is a brit fiú nevéhez fűződik. három évvel ezelőtt diadalmaskodott Brazíliában.

A McLarennél bíznak a jobb folytatásban, de – ahogyan Alonso teszi – már csak a 2016-os szezonban reménykedhetnek, 2015 elúszott…

Az elátkozott Österreichring

A Forma 1 manapság kiszámítható, mi több, sokan már-már unalmasnak tartják a versenyeket. Egészen másként álltak a dolgok 1987-ben, amikor az Osztrák Nagydíjon az eredetileg kiírt időpontnál két órával később indulhatott el a mezőny.

Elképesztő kavarodás történt az első rajtnál. Több versenyző Brundle autójának ütközött, ezért újra indították az 1987-es ausztriai futamot az Österreichringen.

A második rajtnál Nigel Mansell technikai gondok miatt lassan indult el, emiatt mögötte többen is ütköztek.

Csak a harmadik rajt sikerült, hat versenyző a boxutcából startolt, Senna nehezen indult neki a versenynek, de a többiek kikerülték. A másik brazil, Nelson Piquet vágott az élre a Williams-Hondával, és csapattársa, Mansell is ott hajtott az üldöző bolyban Bergerrel, Boutsennel és Fabival.

Mansell aztán a 21. körben az élre állt, és meg is nyerte a futamot Piquet előtt. Az olasz Teo Fabi lett a harmadik, a belga Thierry Boutsen a negyedik, Senna – a vezetőszárny cseréje után – az ötödik.

A leglényegesebb fejlemény, hogy a pályát az illetékesek veszélyesnek ítélték, és tíz évig nem rendezték meg az Osztrák Nagydíjat.

Fin de journal, avagy fő a megbízhatóság

Mára ennyit. A megbízhatósági versenysorozat képeit is kérem, tekintsék meg búcsúzóul.. A Paul Ricard pályán a Katsumasa Chiyo, Wolfgang Reip, Alex Buncombe trió diadalmaskodott a Franciaországban.

Legközelebb kivételesen szombaton jelentkezik a Speed, a középpontban az asseni Moto GP világbajnoki futammal. Tartsanak velünk akkor is!