Budapesten a világ cselgáncs elitje

Az olimpiai kvótáért is küzdenek a világ legjobb cselgáncsozói Budapesten. A 100 ezer dollár összdíjazású Budapest Grand Prix-n 72 ország több mint 400 versenyzője lép tatamira.

Szombaton a kazah Jeldosz Szmetov ipponnal győzte le a 60 kiló alatti férfiak mezőnyében honfitársát Ajbek Ismevet.

A 66 kilósok súlycsoportjában a szintén kazah Szmagulov legyőzte a német Sebastian Seidlt.

A 73 kilósok között az olimpiai ezüstérmes, Európa-bajnok Ungvári Miklós brit, spanyol, svéd és belga ellenfeleket legyőzve jutott döntőbe, ahol egy másik Európa-bajnokot, a szlovén Rok Draksicsot legyőzve lett aranyérmes.

Ha otthon küzdesz, a közönség adja az eredményed egyharmadát. Az edzőmnek és nekem már csak a maradékot kell hozzátennem – mondta Ungvári.

A 48 kilós nők viadalát az argentin Pareto nyerte, miután a döntőben jukóval győzte le a japán Tonakit. A 29 éves Pareto, a londoni olimpia ötödik helyezettje a 3000 dolláros pénzdíj mellett 300 grand prix ponttal lett gazdagabb.

A korábbi világbajnoki bronzérmes német Mareen Kraeh honfitársát, Maria Ertlt győzte le az 52kilogrammos kategóriában.

A tajvani Ázsia-bajnoki ezüstérmes Chen-Ling LIEN diadalmaskodott a német Viola Waechter felett megnyerve ezzel hazája első nemzetközi aranyérmét az 57 kilós kategóriában.

A vasárnapi második versenynapon újabb hét döntőt rendeznek a Budapest Judo Grand Prix-n. Tatamira lép három olimpiai bajnok: a kubai Ortiz, az amerikai Harrison és az orosz Khaibulajev.