Speed - Hamilton a Forma 1-es Kanadai Nagydíj győztese

Újra jelentkezik a Speed, vagyis az Euronews autó-, és motorsport magazinja. Az Forma 1-es szezont a Mercedes döntő fölénye jellemezte, mindkét

Újra jelentkezik a Speed, vagyis az Euronews autó-, és motorsport magazinja. Az Forma 1-es szezont a Mercedes döntő fölénye jellemezte, mindkét versenyzőjük mindig ott állt a győzelmi dobogón az eddigi hat futam után, és a helyzet alapvetően Kanadában sem változott meg.

Folytassa, Mercedes!

Ismét a két Mercedes mögött a mezőny. Ezúttal a brit Lewis Hamilton volt a leggyorsabb, csapattársa, a német Nico Rosberg végzett a második helyen Montrealban. A harmadik helyet a finn Valtteri Bottas szerezte meg a Williams-Mercedes-szel. Hamilton idén negyedszer győzött, és pályafutása során ugyancsak negyedszer nyert Kanadában. A negyedik és az ötödik helyen következett a két Ferrari, Kimi Raikkönenel, és Sebastian Vettellel.

A pontversenyben élen álló Hamiltonnak immár 17 pont az előnye az őt üldöző Rosberggel szemben.

Alesi csak egyszer nyert – Kanadában történt

A Forma 1-es Kanadai Nagydíj gyakran hozott meglepetés-győzelmeket. Ilyen volt Thierry Boutsen győzelme 1989-ben, vagy Robert Kuibica sikere 2008-ban. Akárhogyan is, az 1995 június 11-i győztes személye mindenképpen kiemelkedik a sorból.

A francia Jean Alesi-ről beszélünk, aki igazán stílusosan ünnepelte meg a 31.születésnapját, megszerezte egyetlen futamgyőzelmét a csaknem hat éves Forma 1-es működése alatt, melynek során 202 futamon állt rajthoz

A siker szinte megrészegítette a montreali szurkolókat, Alesi ugyanúgy a 27-es rajtszámú Ferrarit vezette, mint a kanadai bálvány, Gilles Villeneuve, aki 1982-ben halt meg a zolderi pályán edzés közben. A montreali pálya az ő nevét viseli.

Alesi az 57.körben megelőzte az elektronika hibáival küszködő Michael Schumachert, és már nem lehetett utolérni. A francia pilóta önfeledt ünneplésbe kezdett a szenvedélyes rajongókkal. Schumacher volt az, aki Alesi-t átemelte a tömegből a boxutcába.

Az ifjú Piquet lehet a Formula E első királya

Ez a szombat az elektomos versenyautóké volt Moszkva utcáin, egy brazil fiatalember hatalmas lépést tett a végső győzelem felé a Formula E-kategória első idényében.

A brazil Nelson Piquet Jr. megszerezte második győzelmét a Formula E-ben, és nagyon közel került a bajnoki címhez.

Piquet a második helyről kezdhette a moszkvai futamot, de már az első kanyarban elment a francia Jean-Eric Vergne mellett a belső íven, és ezután végig megtartotta a vezető pozíciót. Előbb állt ki autót cserélni, mint a többiek. Lucas di Grassi végzett a második helyen, Sebastien Buemi a harmadikon, de a svájci időbüntetést kapott a futamot követően, mert nem engedték ki biztonságosan a bokszból. Az áthajtásos büntetésből végül 29 másodperces időbüntetés lett. Ezzel Nick Heidfeld lépett előre a harmadik helyre, ez a német első dobogós helyezése.

Piquet 17 pont előnnyel vezeti a bajnokságot di Grassi előtt, Buemi a harmadik helyen áll a londoni záró hétvégét megelőzően.

Extrém és cross

Moszkva után irány a texasi Austin, ahol Nate Adams csípte el az aranyérmet a motocross gyorsasági és a forma kategóriában az extrém játékokon (X Games). Néhány emlékezetes pillanatot idézünk fel.Kérjük, tekintsék meg az eseményről készült videót! A Speed-del jövő vasárnap ismét jelentkezünk.