Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Élő adásban öltek meg egy nyulat Dániában

Élő adásban öltek meg egy nyulat Dániában
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

Hatalmas felháborodást váltott ki Dániában egy rádióadó, melynek műsorvezetői élő adásban megöltek egy kilenchetes nyulat. A műsorban a Koppenhágai

Hatalmas felháborodást váltott ki Dániában egy rádióadó, melynek műsorvezetői élő adásban megöltek egy kilenchetes nyulat.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A műsorban a Koppenhágai Állatkert egyik gondozója adott tanácsokat arról, hogy hogyan lehet a lehető legkisebb fájdalommal megölni az állatot, majd Asger Juhl, az egyik műsorvezető hazavitte, megnyúzta és megfőzte az Allan névre keresztelt nyulat. Minderről videót is készített.

A Radio24syv közölte, hogy provokációnak szánták az akciót. Arra szerették volna felhívni a figyelmet, hogy a dánok nem foglalkoznak azzal, miként ölik meg az állatokat. Szerintük azok hatalmas szenvedéseket élnek át, mielőtt elpusztulnak.

English statement on the case of Radio24syvs focus on animal welfare available here: https://t.co/mSTFU3IM3V

— Radio24syv (@Radio24syv) May 26, 2015

A műsor szerkesztői közleményükben azt írták, hogy ugyanolyan ellenőrzött körülmények között pusztulnak el azok az állatok is, mint ahogy Allan halt meg.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

A világ legnagyobb sárkányfesztiválja 25 ezer sárkánnyal tölti meg a dán eget

Dánia vizsgálja a Németországot elbűvölő púpos bálna halálát

Két vonat frontálisan ütközik Dániában, többen megsérülnek