A Bayern München hete: gólzápor a BL-ben, címvédés a Bundesligában

A Korner az Euronews heti futballmagazinja.

Az elmúlt hét minden vitán felül a Bayern Münchené volt az európai labdarúgásban. A bajor sztárcsapat kedden káprázatos játékkal jutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe (6–1 a Porto ellen), a hétvégén pedig német bajnoki címet ünnepelhetett, a klub történetében a huszonötödiket.

A címvédő Bayern szombaton alaposan megizzadt a 3 pontért Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC ellen, de a győzelem végül aranyat ért. Pedig a berliniek akár a vezetést is megszerezhették volna, de a legnagyobb ziccert sem sikerült berúgniuk.

A hajrában aztán rohamozott a Bayern, a 79. percben Bastian Schweinsteiger fejese a kapufát találta telibe. De ami késik, nem múlik. Alig egy perccel később újabb jobboldali akció után megint a világbajnok középpályás próbálkozhatott, ezúttal lábbal, és a lövés utat talált a hálóba; ezzel a góllal 1–0-ra győzött a Bayern.

Pep Guardiola, a csapat vezetőedzője joggal ünnepelt: miután az üldöző Wolfsburg 1–0-ra kikapott Mönchengladbachban, Schweini jobblábas lövése már matematikailag is bebiztosította a müncheni klub történetének huszonötödik bajnoki címét.

A berliniek négy fordulóval a szezon befejezése előtt a 13. helyen állnak, 6 pontnyira a kieső helytől, így Dárdai Herthájának jó esélye van a bentmaradásra.

Megszégyenítő vereségbe szaladt bele az MU

Arculcsapással felérő vereséget szenvedett a Manchester United a Premier League 34. fordulójában. Az Everton magabiztosan, 3–0-ra győzte le a vörösöket, a kapitány Wayne Rooney legszívesebben a föld alá bújt volna szégyenében. Ezzel a Unitednak tovább kell harcolnia, hogy legalább a BL-indulást érő negyedik helyen végezzen az angol bajnoki tabellán.

Fent és lent: hatalmas meglepetés Torinóban

Az elmúlt hét győztesei: a Bayern München a Bundesliga megnyerése után triplázni akar, vagyis a győzelemért hajt a Bajnokok Ligájában és a német kupában is. Mindkét sorozatban az elődöntőnél járnak a bajorok, ellenfelük az FC Barcelona, illetve a Borussia Dortmund lesz.

Történetében először jutott be egy európai kupasorozat, az Európai Liga elődöntőjébe az FC Dnyipro. Az ukrán csapat a belga Bruges-t győzte le, a varsói döntőért az olasz Napoli együttese ellen játszik.

Húsz év után először nyert városi derbit az FC Torino csapata. Pedig a bajnokesélyes Juventus szerzett vezetést, de a Torino fordított, és 2–1-re győzött. Ezzel az Intert és az AC Milant is megelőzve a 8. helyen áll a Serie A-ben.

A hét vesztese az Olympique Marseille, amely sorozatban a negyedik vereségét szenvedte el a francia bajnokságban. A csapat nem is olyan régen még bajnoki ábrándokat dédelgetett, most már az is kétséges, hogy bejut-e a Bajnokok Ligájába.

Szomorú évforduló: Zambia tragédiája

Évforduló rovatunkban egy légi szerencsétlenségre emlékezünk. Huszonkét évvel ezelőtt, 1993. április 27-én lezuhant az a repülőgép, amelyen Zambia labdarúgó-válogatottja utazott. A tragédiát senki sem élte túl. Utóbb kiderült, hogy a bal hajtómű hibája okozta a végzetes balesetet.

A zambiai válogatott játékosait szállító repülőgép Gabon partjainál zuhant az Atlanti-óceánba. A hadsereg Buffalo DHC–5es típusú gépe Szenegálba tartott, világbajnoki selejtező mérkőzésre, és csupán tankolni állt meg Libreville-ben. A felszállás után röviddel következett be a tragédia.

A fedélzeten utazó mind a 30 ember meghalt, köztük 18 játékos, valamint a teljes edzői stáb. Egyedül a csapatkapitány Kalusha Bwalya menekült meg, mert Hollandiából, ahol PSV Eindhoven futballistája volt, egy másik repülőgépen indult Szenegálba.

Tippjátékunk: Akár tévedhetünk is

Németországban már bajnokot avattak, ám a legtöbb európai ligában még tart a versenyfutás az aranyéremért. Ezúttal is megtippeltük a hét legizgalmasabbnak ígérkező meccseinek eredményét. Játsszanak velünk önök is, használják a #TheCornerScores hashtaget, és tippeljenek.

Az Euronews sportszerkesztőségének tippjei tehát a következők:

Bundesliga: Bayer Leverkusen–Bayern München 1–1.
Primera Division: Sevilla–Real Madrid 1–1.
Serie A: Juventus–Fiorentina 2–0.
Ligue 1: Nantes–Paris Saint-Germain 0–2.

Persze akár tévedhetünk is.

Szokásos, viccesnek látszó focivideónk hőse ezúttal Karim Rekik, a holland bajnok PSV Eindhoven védője, aki sajátos módon ünnepelte csapata sikerét: a saját nevét énekelgette, nem is akárhogyan.

Ha mulatságos videót találnak, küldjék el a linkjét a Facebookon vagy a Twitteren, a #TheCornerBloopers hashtaggel.