Speed - Kris Meeke első futamgyőzelme, Valentino Rossi újjászületése

Az észak-ír Kris Meeke saját maga számára írt egy kis ralitörténelmet Argentínában. Nagyon úgy fest, hogy a lassan-lassan leírt veterán motoros, Valentino Rossi is ezen, - már mint egy újabb dicső fej

Ha Argentína, akkor… Kris Meeke, először!

Az észak-ír Kris Meeke élete első világbajnoki versenyét nyerte meg, övé lett a győzelem az argentin ralin. A Citroen volánjánál vitézkedő Meeke előnye bő fél perc volt a csapattárs norvég Mads Östberggel szemben a zárónap előtt. Aztán rendkívül nehéz körülmények között, higgadt vezetéssel 18 másodpercet meg is tartott ebből az előnyből.

Kris Meeke a mentorának, a 2007-ben, helikopterbalesetben elhunyt világbajnok Colin McRae emlékének ajánlotta a számára sporttörténelmi sikert. A Citroen-csapat tehát kettős diadalt aratott, és erre utoljára három évvel ezelőtt volt példa, a katalán ralin. Argentínában Meeke-en kívül még egy brit, a Ford Fiestás Elfyn Evans álhatott fel a dobogóra. Két brit – egy dobogón, ilyet legutóbb 2001-ben látott a ralivilág. A címvédő Sebastien Ogier a 14. helyen fejezte be, dehát a francia pilóta győzelmi reményei még a pénteki motorhiba után elszálltak.

Összetettben változatlanul Ogier vezet négy versenyt követően, 84 ponttal áll az élen az 51 pontos Östberg előtt.

Az argentin rali végeredménye (élcsoport)

Miki és a Lancia a csúcson járt

Az olasz Massimo “Miki” Biasion, a 80-as évek legendás raliversenyzője megnyerte az olasz és az Európa-bajnoki címet is, sőt kétszeres világbajnoknak mondhatja magát. 1986-ban éppen az argentin ralin aratta élete első győzelmét. a világbajnoki sorozatba tartozó versenyen.

Miki Biasion a 80-as években olyan különleges vezetési stílust hozott az autó és motorsportba, amellyel felhívta magára a rajongók figyelmét. A kétségtelenül őstehetségnek számító olasz végül is ennek a sajátos technikának köszönhette első nagy sikerét, vagyis az argentin ralin aratott első helyezését. Csapattársát, a szintén Lanciá-val repesztő finn Markku Alent szorította a második helyre, míg Stig Blomquist lett a harmadik.

Biaison 1988-ban már a világbajnoki címet is megszerezte, majd egy évvel később megvédte elsőségét.

És jön a Doktor, alias Valentino Rossi…

Három verseny után Valentino Rossi határozottan üzent a vetélytársaknak: ember legyen a motoron, aki le akarja őt győzni. A 36 éves olasz tavaly még a visszavonulással kacérkodott, azonban az idei Moto GP szezonban már két futamgyőzelemnél tart. Nyolcadszor is világbajnok lehet a királykategóriában.

Valentino Rossi – aki egyébként összességében kilencszeres világbajnok – káprázatos győzelemmel nyitott az idei szezonban: a Yamahával Katarban őt intették le elsőnek.

Remekül rajtolt, majd keményen megküzdött az első helyért az amerikai nagydíjon, és elképesztően izgalmas futamot nyert meg Argentínában. A dél-amerikai vébé futamon a Doktor szinte feltámadt, hiszen a nyolcadik helyről küzdötte előre magát az élre.

Rossi a világbajnoki pontversenyben hat pont előnnyel áll az élen az olasz Dovizioso előtt, a világbajnoki címvédő spanyol Marc Márquez hátránya e pillanatban nem kevesebb, mint harminc pont az olasz klasszis mögött.

Egy kis crossmánia

A Speed május 3-i adásában a gyorsasági- motoros vébé spanyol nagydíj versenye lesz terítéken. Mai összeállításunk végén kérjük, nézzenek meg néhány remek pillanatot a motocross európai nagydíj-sorozatának hollandiai állomásáról. Számítunk további figyelmükre.