Korner - Suarez döntött az el Clásico-n, otthon kapott ki a Bayern

A Korner, az Euronews hétfőnként jelentkező futballmagazinja az előző hét legfontosabb, legérdekesebb eseményeit foglalja össze. Spanyolországban a

Spanyolországban a Barcelona 2-1-re megnyerte a Real Madrid ellen az el Clásicót, amely a 229. volt a sorban. Angliában a Manchester United az Anfield Road-on szakította meg a Liverpool 12 meccs óta tartó veretlenségi szériáját.

Barca-diadal a klasszikusok rangadóján, Mata duplája segített a Manchester Unitednek Liverpoolban

A francia Mathieu fejesgóljával szerzett vezetést a Barcelona a Real Madrid ellen a spanyol csúcsrangadón, de Cristiano Ronaldo fél óra elteltével próbálta lehűteni a Barca-híveket az egyenlítő góljával, majd kapufát is lőtt. Több, mint 98 ezer szurkoló zsúfolódott be a Camp Nou lelátóira. Luis Suárez döntötte el az összecsapást. az 56.percben.

Barcelona – Real Madrid 2-1.

A Barca 68 ponttal vezeti a bajnokságot a 64 pontos Real előtt.

Juan Matának köszönhetően szakadt meg a Liverpool 12 meccses veretlenségi sorozata a Manchester United ellen. A United spanyol középpályása előbb egy közeli lövéssel, majd egy bombával dermeszette meg a liverpooli közönséget. A Liverpool legendáját, Steven Gerrard-ot durvaság miatt a második félidő elején kiállították, majd Sturridge szépítő gólt rúgott, de a Manchester végül 2-1-re győzött, ráadásul Wayne Rooney még büntetőt is hibázott.

Harry Kane-varázslat Londonban, Bayern-vergődés Münchenben

…azaz jönnek az elmúlt hét nagy győztesei és vesztesei, vagyis vessünk néhány pillantást a Fenn és lenn című rovatunkra.

A Paris Saint-Germain immár listavezető a francia bajnokságban.Zlatan Ibrahimovics jött, látott, szerzett három gólt, a PSG 3-1-re legyőzte a Lorient csapatát. Ezt követően a tabella addigi éllovasa, a Lyon kínos, 2-1-es vereséget szenvedett hazai pályán a Nizzától, a párizsiak eléjük léptek, és egy ponttal vezetnek.

Harry Kane nagy napja volt a szombat. A Tottenham csatára három góllal terhelte meg a sereghajtó Leicester City kapuját bajnoki mérkőzésen. A Spurs 4-3-ra győzött, a 21 esztendős Kane – élete első mesterhármasát követően – 19 gólnál tart, és ezzel vezeti a góllövőlistát a Premier Ligában.

Bukott a Bayern München az Allianz Arénában. A hallatlan fegyelemmel küzdő Mönchengladbach a brazil Raffael duplájával 2-0-ra intézte el a kissé tanácstalan münchenieket. A kapus Manuel Neuer nem mindig volt a helyzet magaslatán, Robben a 24. percben megsérült, de ezzel együtt ez volt a hét nagy európai meglepetése.

Ronaldo, a brazil ezen a napon debütált a válogatottban

21 évvel ezőtt történt: 1994. március 23-án lépett először pályára a brazil válogatott sárga-kék-zöld mezében Ronaldo. A Fenomén becenévre hallgató csatár a Brazília – Argentína dél-amerikai örökrangadón, a csak papíron barátságos mérkőzésen volt először felnőtt válogatott. A 17 éves fiatalember az utolsó tíz percre állt be Bebeto helyett az argentinok ellen. A brazilok 2-0-ra győztek Recife-ben az ősi riválissal szemben, és akkor egy szédületes karrier kezdődött el.

Ronaldo összesen 98-szor játszott hazája színeiben, és 62 gólig jutott. Kétszeres világbajnok, de három vébén volt a brazil válogatott tagja, 2002-ben 8 góllal lett gólkirály. 1996-ban, 1997-ben, és 2002-ben az év játékosának választották. Akár mi is tévedhetünk…

És most játsszunk egy kicsit. Ezúttal a 2016-os Európa-bajnoki selejtezők közül szemezgettünk, megtippeltünk néhány végeredményt. Kérjük, Önök is küldjék el a tippjeiket közösségi oldalainkra a #TheCornerScores felhasználásával.

Az Euronews sportszerkesztőségének tippjei:

Spanyolország – Ukrajna 3-1
Grúzia – Németország 0-3
Bulgária – Olaszország 1-2
Portugália – Szerbia 2-0

Erre gondoltunk, de amint azt már oly sokszor emlegettük: akár tévedhetünk is…

Panenkázni tudni kell!

A Kornerben mára egy rendkívül szórakoztató, kicsit tanulságos videoösszeállítást hagytunk a végére.

Panenkázni azt jelenti, hogy a 11-est rúgó játékos a kapust nagyon becsapva finoman a hálóba emel. A becsapós büntető névadója a csehek egykori klasszisa. Antonín Panenka nagyon sokat gyakorolta ezt a mutatványt, alábökött a labdának, és látványos büntetőgólokat szerzett, a legfontosabbat talán a németek elleni Eb-döntő 11-es párbajában. Hat-hat büntetőt már belőttek a csapatok, ám ezután Uli Hoeness hibázott. Panenka következett: csodálatos finomsággal emelt, alaposan átverte a német kapust, Sepp Maier-t, és Csehszlovákia ezzel a góllal, 2-2, hosszabbítás, valamint a 11-es rúgások után 1976-ban Európa-bajnoki címet szerzett.

Dehát a mestert utánozni nem egyszerű, még a világklasszis Pirlo mutatványába is hiba csúszhat.

Várjuk az Önök tréfás, mosolyogtató videóit is a #TheCornerBloopers felhasználásával. A Korner a jövő hétfőn ismét jelentkezik.