Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Kiszabadult az utolsó két fogva tartott újságíró is Egyiptomban

Kiszabadult az utolsó két fogva tartott újságíró is Egyiptomban
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Szabadlábra helyezte a kairói fellebbviteli bíróság csütörtökön az Al-Dzsazíra katari hírtelevízió két még fogva tartott munkatársát. Az egyiptomi

Szabadlábra helyezte a kairói fellebbviteli bíróság csütörtökön az Al-Dzsazíra katari hírtelevízió két még fogva tartott munkatársát.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az egyiptomi útleveléről nemrég lemondó, kanadai állampolgárságú Mohamed Fahminak 250 ezer egyiptomi font – átszámítva csaknem 9 millió forint – óvadékot kell fizetnie, de egy újonnan kihirdetett jogszabály értelmében akár el is hagyhatja az országot.

Bár az újságíró megígérte, hogy marad az eljárás végéig Egyiptomban, menyasszonya inkább elmenne vele az országból.

A másik most szabaduló tévésnek, az egyiptomi állampolgárságú Báher Mohamednek nem kell óvadékot fizetni.

Fáhmit, Mohamedet és a szintén az Al-Dzszírának dolgozó ausztrál Peter Greste-et júniusban ítélte egy kairói bíróság héttől tíz évig terjedő börtönre, mondván, tudósításaikkal támogatták a korábban kormányzó iszlamista Muzulmán Testvériséget, és negatív képet festettek Egyiptomról.

Greste-et február elsején kitoloncolták Egyiptomból.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Mexikó másik világbajnoksága: az eltűntek családjai segélykiáltásra használják a futballt

Százak vonulnak a meggyilkolt francia diáklány, Lyhanna emlékére

Az AP és a Reuters is a Pulitzer-díj idei nyertesei között