Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Az egyiptomi keresztények szíriai és iraki társaikért mondtak imát

Az egyiptomi keresztények szíriai és iraki társaikért mondtak imát
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

Az egyiptomi keresztények, a koptok az erőszak árnyékában ünnepelték meg a karácsonyt. Naszr városában a kopt közösség a Maryam templomban gyűlt

Az egyiptomi keresztények, a koptok az erőszak árnyékában ünnepelték meg a karácsonyt.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Naszr városában a kopt közösség a Maryam templomban gyűlt ünnepi misére. A hívők szigorú biztonsági intézkedések, a fegyveres erők jelenléte mellett imádkoztak a békéért.

A koptok az elmúlt időkben több támadás, atrocitás célpontjai voltak Egyiptomban.

Ez a férfi azt mondja, főként azt kérik az Úrtól, hogy tartsa távol tőlük a fegyveres konfliktusokat. Teremtse meg számukra a békés egymás mellett élés feltételeit a muszlimokkal. A nehéz időkben inkább támogassák egymást, hiszen minden vallás képviselői megszenvedik azokat.

Egy kopt nő a Szíriában és Irakban élők szenvedései miatt értük imádkozik, illetve nyugalomért könyörög hazájában és a világban.

Az Euronews helyszíni tudósítója arról beszél, hogy Jézus üzenete a béke és az igazságosság üzenete. Ezért a keresztények itt azért imádkoznak, az Úr vegye el minden ember fájdalmát.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

"Spirituális, lelki kapcsolat van a koptok és a magyarok között" - a kopt pápa Budapesten

Újranyílt korlátozott forgalommal a gázai-egyiptomi rafahi határátkelő, hosszú zárva tartás után

Téli napforduló: a napkelte egyvonalba kerül a luxori Karnak-templommal