Sportösszefoglaló 2014 - Az év nyertesei

Komoly viták voltak a sportszerkesztőség tagjai között 2014 legjobb teljesítményéről. Mindenki a saját kedvencéért küzdött. Olasz kolléganőnk például

Komoly viták voltak a sportszerkesztőség tagjai között 2014 legjobb teljesítményéről. Mindenki a saját kedvencéért küzdött. Olasz kolléganőnk például Vincenzo Nibalit szerette volna az első helyre, de a többiek nem hallgattak rá. Nézzük, kik voltak az év főszereplői.

A 10.: Rory McIlroy

Borzasztó tavalyi szezonja után visszatért a csúcsra Rory McIlroy.

A 25 éves észak-ír golfozó két nagy versenyt nyert meg a négyből, júliusban a British Openen, augusztusban a PGA Championshipen győzött.

8 millió 280 ezer dollárt – vagyis több mint kétmilliárd forintot – keresett idén.

A 9.: Martin Fourcade

A francia Martin Fourcade-nál nem volt jobb idén sem senki biatlonban.

A szocsi téli olimpián két egyéni számban is győzött, és megnyerte az összetett világkupát is, sorozatban harmadszor.

A 26 éves sílövő hét futam után vezeti az idei világkupa sorozatot is, igaz, az idény nagyrésze még hátra van.

A 8.: Serena Williams

Bár nem volt diadalmenet, de hozta ezt az évet is Serena Williams, aki több mint 200 hete vezeti a női tenisz világranglistát.

Hatodszor nyerte meg a US Opent. 18 Grand Slam-győzelemnél jár, ezzel Chris Everttel és Martina Navratilovával osztozik a második helyen az örökranglistán a 22 győzelem után visszavonult Steffi Graf mögött.

A 7.: Vincenzo Nibali

Az elmúlt másfél évtized legnagyobb előnyével nyerte meg a Tour de France-t idén Vincenzo Nibali.

Az olasz versenyzőnek így megvan a Grand Slam, az összes nagy kerékpáros körversenyt megnyerte már egyszer, tavaly a Giro d’Italián, 2010-ben pedig a Vuelta a Espanán is nyerni tudott.

A 6.: Lewis Hamilton

Másodszor lett világbajnok a brit Lewis Hamilton, akinek hat év után sikerült visszahódítani címét a Forma 1-ben.

11 futamot nyert a szezonban, pozíciójára csak mercedeses csapattársa, Nico Rosberg volt veszéllyel.

Hamilton amikor be tudta fejezni a versenyt, mindig dobogón állt 2014-ben.

• Az 5.: Lionel Messi*

A Bajnokok Ligája, a Barcelona és a spanyol labdarúgó-bajnokság legeredményesebb játékosa lett idén, senki nem rúgott annyi gólt, mint ő.

Pedig nem ez volt a 27 éves játékos legkönnyebb éve, mégis a világbajnokság legjobbjának választották, miután döntőbe vezette az argentin válogatottat.

Az Aranylabdára is van esélye, de nem ő a favorit.

A 4.: Cristiano Ronaldo

Messinél is nagyobb az esélye az év játékosa címre Cristiano Ronaldónak, aki Bajnokok Ligáját, Európai Szuperkupát és spanyol királykupát is nyert idén a Real Madriddal.

A nyári vébén sérülése miatt halványabban játszott, de a tavasz és az ősz az övé: ontja a gólokat, meccsenként egynél nagyobb az átlaga.

A 3.: Loick Peyron

A francia vitorlázó rekordidővel nyerte meg a négyévente megrendezett Route du Rhum vitorlásversenyt, 7 nap, 15 óra, 8 perc 32 másodperc alatt szelte át az Atlanti-óceánt, 10 órával előzte meg az utána következőt.

Alig több mint fele annyi idő kellett neki, mint a kilencvenes évek győzteseinek.

A 2.: Mikaela Shiffrin

Már tavaly is több volt egy kiemelkedő tehetségnél, elvégre megnyerte a világbajnokságot és a világkupát is műlesiklásban.

Idén azt is bebizonyította, hogy 19 évesen is lehett valaki érett versenyző.

Olimpiát és lesikló világkupát is nyert, és már óriás-műlesiklásban is van már vk-futamgyőzelme.

A győztes: Renaud Lavillenie

Húsz év után döntötte meg Szergej Bubka rúdugró világcsúcsát. Két centit javított rajta februárban, az akkor még békés ukrajnai Donyeckben. 6 méter 16 centimétert ugrott.

És bár a francia olimpiai, világ- és Európa-bajnok, legnagyobb sikere mégis ez: megdöntötte azt, amit megdönthetetlennek hittünk.