Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Brit és német katonák rúgták a labdát az I. világháború emlékére

Brit és német katonák rúgták a labdát az I. világháború emlékére
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Barátságos mérkőzéssel emlékezett az I. világháború karácsonyi fegyvernyugvására a brit és a német hadsereg focicsapata. A legenda szerint ebben az

Barátságos mérkőzéssel emlékezett az I. világháború karácsonyi fegyvernyugvására a brit és a német hadsereg focicsapata. A legenda szerint ebben az időben a katonák nemcsak, hogy kimásztak lövészárkaikból, és boldog karácsonyt kívántak egymásnak, de nem egyszer focimeccset is játszottak egymással. A történészek ugyan kétlik, hogy azok között a körülmények között szabályos meccsek zajlottak volna, de azt elképzelhetőnek tartják, hogy az elgyötört férfiak valóban elkezdtek rugdosni valamit, ami jó volt labdának.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A mostani barátságos találkozón egyébként a britek győztek 1-0-ra.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

UK: Tommy Robinson oxfordi vitája tiltakozást és szólásszabadság-vitát vált ki

Egyesült Királyság: a Királyi Operaház kórusa londoni fellépéssel köszönti a 2026-os vb-t

Összecsapások törtek ki, a rendőrség vízágyút vetett be Belfast közelében