Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Nők foglaltak el egy bányát, így érték el, hogy kifizessék bérüket

Nők foglaltak el egy bányát, így érték el, hogy kifizessék bérüket
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Elfoglalt 32 nő egy bányát Dél-Szardínián- 11 napon és éjszakán át voltak a mélyben. Mindezt azért tették, mert a szárd Igea vállalat, amelynek

Elfoglalt 32 nő egy bányát Dél-Szardínián- 11 napon és éjszakán át voltak a mélyben.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Mindezt azért tették, mert a szárd Igea vállalat, amelynek alkalmazottai, hét hónapja nem folyósítja a fizetésüket, és elbocsátásokat jelentettek be.

A tulajdonos végül megígérte, hogy
kifizeti a béreket és megtarthatják állásaikat.

- Nagyon- nagyon nehéz volt, de erősek vagyunk, és bátrak. Elértük az első eredményt, most már csak azt reméljük, hogy betartják, amit ígértek.

A nők harcát nagyban segítette a médiafigyelem, amely akciójuk miatt rájuk irányult.

- A kollégáimért tettem, a fiatal emberekért, de ez elsősorban csata volt: hittünk benne, és végigvittük.

Habár a harcnak úgy tűnik vége, az alkalmazottak szeretnék, ha hivatalos biztosítékot kapnának arra, hogy később is lesz munkájuk.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Olaszország katonai díszszemlével ünnepli a köztársaság 80. évfordulóját Rómában

Katalin hercegné Olaszországban első külföldi útján a rákdiagnózis óta

Pávák szállják meg az észak-olasz tengerparti várost