Gólparádé a felkészülési meccseken

Felkészülési meccseket játszanak szerte a világon, például az Egyesült Államokban, a Nemzetközi Bajnokok Kupáján, ahol néhány kiváló európai csapat mérkőzött.

Nézőcsúcsot hozott a Manchester United és a Real Madrid felkészülési meccse. Az angol csapat több mint 109 ezer néző előtt győzött Ann Arborban, a Michigan Egyetem stadionjában. Ennyi ember még sosem nézett európai futballmeccset Amerikában.

A 21. percben szép összjáték után Ashley Young lőtt gólt. A Real négy perc múlva kiegyenlített. Michael Keane lerántotta a 16-oson belül Gareth Bale-t. A wales-i berúgta a büntetőt. Az első félidő végén Ashley Young újabb gólt szerzett, majd a 80. percben bebiztosította győzelmét a Manchester United. Kagava beívelését Hernandez fejelte be, ezzel 3-1 lett.

Az Emirates Kupán az Arsenal 5-1-re verte a Benficát. A francia Yaya Sanogo négy gólt lőtt.

Nagyüzem az átigazolási fronton is: a Real Madrid hatéves szerződést kötött a világbajnokság egyik nagy felfedezettjével, a Costa Rica-i válogatott kapusával. A spanyol sztárcsapat 10 millió eurót fizetett érte a Levanténak.

A 27 éves Keylor Navas védései is nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy a negyeddöntőig jutott a vébén a Costa Rica-i csapat. Navas érkezése újabb kihívás Iker Casillasnak. Eddigi riválisa, Diego López távozik a Realtól, mostantól viszont a Costa Ricai-val kell megküzdenie a spanyol válogatott kapusnak.

A világbajnokság sikere után folytatjuk tippjeinket, mivel kezdődnek a nemzeti bajnokságok. Tudják, jelszavunk: akár tévedhetünk is. Ezt igazoltuk a vébé alatt is. De nem adjuk föl! Önök is küldjék el tippjeiket a #TheCornerScores hashtag-gel!

A francia bajnokságban a Reims a bajnok PSG-t fogadja. Az Euronews sportszerkesztősége azt jósolja, hogy a fővárosi csapat 2-0-ra nyer idegenben. A holland baknokságban a bajnoki címvédő Ajax a Vitessével játszik. Tippünk: 3-1-es hazai győzelem.

Új rovatot nyitunk műsorunkban. A futball nemcsak szép akciókról és gólokról szól, hanem bakikról és vicces jelenetekről is. Jöjjenek hát a legjobb videók az internetről. Ha vannak javaslataik a következő hétre, küldjenek linkeket #TheCornerBloopers hashtag-gel!

A Korner című összeállításunkat legközelebb hétfőn láthatják az Euronews műsorán, tartsanak velünk!