Vb-korner - Európa - Afrika 2-0

A Vb-kornerben minden nap beszámolunk a brazíliai labdarúgó világbajnokság eredményeiről, illetve egyéb érdekességekről.

Íme a hétfői események összefoglalója!

Franciaország és Németország ment tovább a brazíliai labdarúgó világbajnokságon. Nigéria és Algéria kiesett.

Az ellenfél is segített a franciáknak

Előbb Franciaország csatlakozott a legjobb nyolc mezőnyéhez. A brazíliavárosi nyolcaddöntő a második félidő második felére pörgött fel. A franciák ekkor több helyzetet doplgoztak ki Nigéria ellen. Előbb Cabaye kapufát lőtt, majd a 79. percben Pogba gólt fejelt – Enyeama kapus hibájából.

A 91. percben Yobóról a saját kapujába került a labda. Franciaország 2-0-ra nyert, Nigéria elbúcsúzott a világbajnokságtól.

Nyögvenyelős német siker

Németország a vártnál nehezebben jutott be a legjobb nyolc közé. A Porto Alegre-i nyolcaddöntőben Algéria jól tartotta magát, a rendes játékidő gólnélküli döntetlennel végződött.

A gólcsendet Schürrle törte meg a kétszer tizenöt perces hosszabbítás második percében, majd a 119. percben Özil is betalált. A 121. percben Djabou szépített, de Németország 2-1-re győzött. Algéria kiesett a vb-ről.

Keddi mérkőzések

Kedden este az utolsó két nyolcaddöntő következik. Kiderül, hogy Argentína és Svájc, illetve Belgium és az Egyesült Államok válogatottjai közül, melyik két csapatnak sikerül még a legjobb nyolc közé jutás.

Argentína és Svájc magyar idő szerint délután hat órakor mérkőzik egymással Sao Paolóban.

Az argentinok talán nem olyan meggyőzőek, mint ahogy azt előzetesen sokan várták, de addig nemigen lehet gondjuk, míg Messi minden mérkőzésen betalál. A négyszeres aranylabdás vezérletével a dél-amerikaiak mindhárom találkozójukat egy góllal nyerték az F csoportban, így száz százalékosak a világbajnokságon.
A sorozat alighanem folytatódik a nyolcaddöntőben.

Bár Franciaországtól csúnyán kikapott (2-5), Svájc második lett az E csoportban. Hondurast mindenki megverte, így a helvétek számára a továbbjutást az Ecuador ellen – még az első fordulóban – az utolsó pillanatokban kivívott győzelem hozta meg.

Ottmar Hitzfeld szövetségi kapitánynak hajtós csapata van, de nem valószínű, hogy ez elég lesz Argentína ellen.

A Belgium – Egyesült Államok találkozót Salvadorban rendezik, magyar idő szerint este tízkor.

Belgium eddig Argentínával hajszálra megegyezően szerepelt. A csapat úgy végzett a – nem túl erős – H csoport élén, hogy egy góllal nyerte meg minden mérkőzését. Bár a belgák nem játszanak defenzív futballt, eddigi eredményeikben nagy szerepe van a védelemnek, amely a vb-n mindössze egy gólt kapott. A csapatkapitány, Vincent Kompany viszont sérült, így várhatóan – a Dél-Korea elleni találkozóhoz hasonlóan – kihagyja a nyolcaddöntőt.

Az Egyesült Államok minden ellenfélnek kemény dió, nem számíthatnak másra a belgák sem. Az amerikaiak játéka a világbajnokság egyik legkellemesebb meglepetése, nem megkérdőjelezhető, hogy megérdemelten lettek másodikak a G csoportban, búcsúra kényszerítve – az előzetesen többre taksált – Ghánát és Portugáliát is.

Ha az amerikaiak továbblépnek, másodszor játszhatnak negyeddöntőt világbajnokságon (korábban ilyen 2002-ben volt).

Akár tévedhetünk is

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));Post by euronews.

Tippjeink következnek.
Tévedhetünk is, de a lényeg: Akár egyetértenek velünk, akár nem, önök is elküldhetik tippjüket
a ‪#‎TheCornerScores‬ használatával az Euronews közösségi oldalain.

Az Euronews sportszerkesztősége a következő, meglepő eredményeket várja a keddi mérkőzéseken.

Argentína – Svájc 1-2
Belgium – Egyesült Államok 1-2

Édes otthon

Szép sorban érkeznek haza a vb-ről kiesett csapatok, de a fogadtatás országról országra más és más.

Nem örültek a szurkolók a világbajnokságról hazatérő dél-koreai csapatnak az incshoni repülőtéren. A szurkolók cukorkát dobáltak a Sao Paolóból hazatérő csapat elé, ezzel kifejezve nemtetszésüket, amit a játékosok fegyelmezetten fogadtak.

Dél-Korea egy döntetlennel és két vereséggel az utolsó helyen végzett a H csoportban, így 1998 óta először fordult elő, hogy az ázsiai csapat győzelem nélkül maradt a világbajnokságon.

A hazatérő chileiket viszont hősként fogadták hazájukban. Jorge Sampaoli szövetségi kapitány együttese remekül teljesített Brazíliában.

A chileiek megverték a világbajnoki címvédő Spanyolországot, a nyolcaddöntőben pedig majdnem nyertek a házigazda brazilok ellen is. A hosszabbítás utolsó percében Pinilla kapufát lőtt,
majd a léc a tizenegyesrúgások során sem volt a chileiekkel, ezért búcsúztak.