Vb-korner - FIFA vizsgálat: harapott-e Suarez

A Vb-kornerben minden nap beszámolunk a brazíliai labdarúgó világbajnokság eredményeiről, illetve egyéb érdekességekről.
Íme a tizennegyedik nap összefoglalója!

Francia és argentin továbbjutás

Franciaország veretlenül jutott a legjobb 16 közé a brazíliai labdarúgó világbajnokságon.

A nyolcaddöntőben a franciák elkerülik Argentínát, amely utolsó csoportmérkőzésén Messi vezérletével győzte le Nigériát.

Dél-amerikai búcsú

Franciaország döntetlent játszott Ecuadorral az E csoportban. Gól nem esett a találkozón, a végeedmény 0-0 lett. Az ecuadori Antonio Valenciát az 50. percben kiállították.

Az E csoport másik összecsapásán Svájc Shaqiri mesterhármasával 3-0-ra verte Hondurast. A Bayern München játékosa az első félidőben kétszer, a másodikban egyszer talált a kapuba.

Győzelmével Svájc megelőzte Ecuadort, ezért – Franciaország mellett – továbbjutott. Ecuador – a dél-amerikai csapatok közül elsőként – és Honduras kiesett a vb-ről.

Nigériának a vereség is belefért

Az F csoportból Nigéria vereséggel is továbbjutott.
A Nigéria – Argentína mérkőzésen Messi és Musa is két-két gólt szerzett, majd 2-2 után Rojo térdelte a labdát a kapuba. Argentína 3-2-re győzött, így három győzelemmel csoportelsőként lépett tovább.

A csoport másik találkozóján a már korábban kesett Bosznia-Hercegovina 3-1-re verte Iránt. Az európai csapatból Dzeko, Pjanic és Vrsajevic volt eredményes (az iráni gólt Ghoochannejhad lőtte).

Bosznia-Hercegovina és Irán búcsúzott a vb-től. Argentína Svájccal, Nigéria Franciaországgal mérkőzik a nyolcaddöntőben.

Békés döntetlen?

Algeria 90 percre van attól, hogy történelmet írjon, és eljusson a kieséses szakaszba a világbajnokságon. Hogy így legyen, ahhoz több variáció is megfelelő lenne Algériának, de Dél-Korea és Belgium összecsapása is fontos lehet a továbbjutás szempontjából.

A G csoportban Németország és az Egyesült Államok esélyes a továbbjutásra. A találkozó pikantériája, hogy Jürgen Klinsmann és Joachim Löw korábban együtt dolgozott a német válogatott sikeréért.

Az Egyesült Államok – Németország találkozón mindkét együttesnek jó a döntetlen, ebben az esetben kéz a kézben mennének tovább a legjobb 16 közé.

A németek már játszottak ilyen meccset vb-n. 1982-ben 1-0-ra verték Ausztriát. Az eredmény mindkét csapatnak továbbjutást ért, Algériát viszont elbúcsúztatta.

A mostani összecsapás azért is érdekes, mert az amerikai szövetségi kapitány, Jürgen Klinsmann, illetve a német, Joachim Löw a 2006-os vb-n egymás mellett ültek a németek kispadján. Klinsmann – szövetségi kapitányként – akkori segítője, Löw főnöke volt. Most ellenfelek lesznek…

Ha az amerikaiak nyernek, csoportelsők, ha viszont kikapnak, kieshetnek.

Ha nem lesz döntetlen a német – amerikai meccs, akkor még a másik találkozó egyik résztvevője, Portugália vagy Ghána is bejuthat a legjobb 16 közé.

A H csoportban még három csapat küzd a továbbjutásért, közülük kettő, Algéria és Oroszország egymás ellen lép pályára.

Algéria kikapott Belgiumtól, Dél-Koreát viszont legyőzte, így ha most is nyer, biztosan továbbjut, sőt, akár még csoportelső is lehet. Az afrikaiaknak valószínűleg jó a döntetlen is, ebben az esetben azonban nem mehetnek biztosra.

Oroszország mindössze egypontos. Az oroszok előbb 1-1-es döntetlent játszottak Dél-Koreával, majd – a befejezés előtt néhány perccel kapott góllal – kikaptak Belgiumtól. Az oroszok ezért csak akkor juthatnak tovább, ha legyőzik Algériát, de lehet, hogy ez sem elég.

A H csoportból még Dél-Korea is továbbléphet, ha több góllal nyer Belgium ellen és a másik találkozó is számára kedvezően alakul.

Akár tévedhetünk is

Szokás szerint tippeket is adunk az előttünk álló mérkőzésekre, de akár tévedhetünk is!

Az Euronews sportszerkesztősége a következő eredményeket tartja a legvalószínűbbnek a csütörtöki találkozókon.

Egyesült Államok – Németország 1-1
Portugália – Ghána 2-1

Dél-Korea – Belgium 1-3
Algéria – Oroszország 1-1

Ha vitatkozna velünk, hozzászólna, vagy elküldené a saját tippjét, használja a ‪#‎TheCornerScores‬-t az Euronews közösségi oldalain!

Távozó kapitányok

Az, hogy a négyszeres világbajnok az egymás utáni második vb-n nem élte túl a csoportkört, szinte földrengéssel ér fel Olaszországban.

A szövetségi kapitány, Cesare Prandelli lemondott, és ugyanígy tett Elefántcsontpart szakvezetője,
Sabri Lamouchi, valamint a Japánt irányító Alberto Zaccheroni is.

Prandelli rögtön az Uruguay elleni 1-0-ás vereség után jelentette be lemondását.

Döntetlen már jó lett volna az olaszoknak, így viszont csak harmadikok lettek a D csoportban és csomagolhattak. Prandelli két éve ezüstérmes volt Olaszországgal az Európa-bajnokságon.

A kiesés a szövetségi kapitány, Sabri Lamouchi búcsúját eredményezte Elefántcsontpart esetében is.

Az afrikaiak még az olaszoknál is közelebb voltak a továbbjutáshoz, ám a 93. percben kapott 11-es góllal kikaptak Görögországtól és kiestek. Az egykori francia válogatott játékos, Lamouchi kétéves munka után mondott le posztjáról.

Lemondott a szintén a C csoportból kieső Japán szövetségi kapitánya, Alberto Zaccheroni is. Az olasz szakember négy évig irányította az ázsiai ország válogatottját.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));Post by euronews.

Mi lesz a harapós Suarezzel?

Luis Suarez harapása most a világbajnokság slágertémája. Az uruguayi csatárt el is tilthatja a
FIFA, amely még az Uruguay – Kolumbia nyolcaddöntő előtt döntést ígér az ügyben.

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség szóvivője bejelentette: vizsgálatot indítanak Suarez ügyében. Delia Fisher azt mondta, hogy minden rendelkezésre álló bizonyítékot megvizsgálnak.

Az Uruguay–Olaszország mérkőzés második félidejében Suarez és Giorgio Chiellini összecsapott. Az olasz védő az eset után azzal vádolta meg Suarezt, hogy a csatár megharapta őt.

Amennyiben a FIFA-vizsgálat alátámasztja ezt, Suarez – többszörös visszaesőként – hosszú eltiltást kaphat, és aligha léphet már pályára a világbajnokságon.

(A D csoportban lejátszott keddi mérkőzésen Uruguay 1-0-ra nyert, amivel a legjobb 16 közé jutott, Olaszország kiesett a világbajnokságról.)