Vb-korner - Portugália a sírból hozta vissza, Belgium már a 16 között

Szerzői jogok

A vb-kornerben mindennap beszámolunk a brazíliai labdarúgó-világbajnokság eseményeiről, történéseiről.

A 11. játéknap nagy meccsét játszotta Portugália és az Egyesült Államok, a döntetlennel a prtugálok halvány továbbjutási esélyei megmaradtak. Belgium viszont – ha nem is könnyen – legyűrte az oroszokat, és a 16 között folytathatja brazíliai szereplését. Következzenek a vasárnapi részletek.

Ronaldóék egyelőre mégsem csomagolnak

A portugálok remekül kezdtek Manausban, az Arena Amazoniában, ugyanis Nani már az ötödik percben belőtte a vezető gólt az amerikaiak hálójába a G-csoport mérkőzésén, ráadásul Nani a félidő végén a kapufát is eltalálta. Ezután a második félidőben Bradley válaszolhatott volna, de 6 méteres lövését Costa a gólvonalon állva blokkolta. Jones viszont nem tévedett: bombagóllal egyenlített a 65. percben. Dempsey pedig kilenc perccel a vége előtt fordított, de még nem volt vége, mert a 95(!) percben Ronaldo szenzációs beadásából Varela befejelte az egyenlítő gólt, tehát Egyesült Államok – Portugália 2-2!

A németek és az amerikaiak 4-4 ponttal állnak, Portugália és Ghana 1 pontos a záró csoportkör előtt.

Az állhatatos belgák

Belgium ismét győzött, és továbbjutott a nyolcaddöntőbe. A belgák a Maracanában 1-0-ra verték Oroszországot – roppant türelmes játékkal.
Az oroszok Kokorin és Jescsenko révén kihagyták a legnagyobb helyzeteiket is, míg a belga válogatott előbb Mirallas révén előbb a kapufáig jutott, maid a 88.percben Origi betalált Akinfejev hálójába. Ez a gól a H-csoportból való továbblépést jelentette.

Gólzápor Porto Alegrében

Algéria lerohanta Dél-Koreát az első félidőben a H-csoport másik mérkőzésén. Slimani, Halliche, és Djabou góljával már 3-0-ra meglépett az afrikai együttes. Szon, a Leverkusen csatára ugyan még szépített a második játékrész elején, de egy gólváltás után kialakult a 4-2-es végeredmény. ezzel Algéria – amely eddig még soha nem lőtt a vb-ken egy meccsen 4 gólt – esélye megmaradt a 16 közé jutásra.

Hollandia-Chile a csoportelsőségért, a horvátok a továbbjutásért harcolnak

Három csapat is továbbléphet még az A-csoportból, mert csak Kamerun esett ki a játékból. Horvátország a továbbjutásért küzd Recifében. Mindenképp győzniük kellene Mexikó ellen, hiszen a braziloktól elszenvedett 1-3-as vereség után Kamerunt legyőzték, de ez csak 3 pontot jelent összességében. A horvátok joggal bízhatnak a gólerős Modrics – Mandzsukics – Olics mágikus háromszögben.

Mexikó óriási önbizalommal, és nem utolsósorban 4 ponttal várja a mérkőzést. A brazilokkal szemben elért 0-0-ás döntetlen növelte a magabiztosságukat, Ochoa kapus szédületesen védett a meccsen. Arról nem is beszélve, hogy nekik egy döntetlen is elég a nyolcaddöntőbe jutáshoz.

Brazília Kamerunnal játszik. A braziloknak és a mexikóiaknak egyaránt 4-4 pontja van, Horvátország 3, Kamerun 0 pontos.

Úgymond “gyilkos” meccs lehet a Hollandia-Chile összecsapás Sao Paulo-ban. A két százszázalékos csapat számára a tét a B-csoport első helye, mert ezzel vélhetően el lehet kerülni Brazíliát a 16 között. A hollandoknál nem léphet pályára a 3 gólos Robin van Persie a két sárga lapja miatt,
és hiányozni fog a védő Martins Indi is, aki az ausztrálok ellen agyrázkódást szenvedett.

Chile eddig szintén remekül játszott, ugyancsak két győzelemmel áll, de a gólkülönbsége rosszabb, mint Hollandiának, tehát nekik a döntetlen nem elég a csoportgyőzelemhez. A Sanchez – Vargas – Valdivia trió sok kellemetlenséget okozhat a holland kapu előtt.

A világbajnok spanyolok az ausztrálok ellen szépíthetnek valamit a csúfos brazíliai mérlegen.

Akár tévedhetünk is…

A szokásos tippjeink következnek, de nagyon nehéz
a feladatunk, így hát benne van a pakliban, hogy: akár tévedhetünk is.

Ha vitatkozni szeretne velünk, vagy elküldené a saját tippjeit, kérjük, használja a #TheCornerScores-t az Euronews közösségi oldalain.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));Post by euronews.

Az Euronews sportszerkesztőségének a tippjei a hétfői mérkőzésekre a következők:

Hollandia – Chile 2-1
Ausztrália – Spanyolország 1-2
Kamerun – Brazília 0-3
Horvátország – Mexikó 0-2

Így gondoljuk mi, de mint oly sokszor emlegettük már: akár tévedhetünk is.