Vb-korner - Padlón Portugália

Újabb két favorit mutatkozott be a brazíliai labdarúgó vb-n, Németország és Portugália – méghozzá egymás ellen.
Hogy mi lett az eredmény? Ahogy Gary Lineker mondta egyszer, a futballt huszonketten játsszák és a végén mindig a németek nyernek.

Német K.O. Portugáliának

A G csoport nyitómérkőzésén Müller három gólt szerzett. A Bayern csatára a 12., a 45. és a 79. percben volt eredményes.

Az első játékrészben Hummels is bevette a portugál kaput, majd 2-0-nál Pepét kiállították. Cristiano Ronaldo játszott, de nem sokat mutatott.
Németország 4-0-ra győzött.

A csoport másik találkozóján az Egyesült Államok nyert Ghána ellen.

A világbajnokságok történetének egyik legyorsabb góljával Dempsey már az első percben vezetést szerzett az amerikai csapatnak.

Szünetig és utána sokáig nem változott az eredmény, mígnem a 82. percben Ayew egyenlített. Mégis az Egyesült Államok örülhetett. Brooks fejelt gólt a 86. percben, ezzel csapata 2-1-re győzött.

A G csoportban legközelebb Németország Ghánával találkozik.

Megszületett az első döntetlen a futball vb-n. Irán és Nigéria nem bírt egymással, helyzet is alig volt. A végeredmény 0-0.

A döntetlennek köszönhetően, mindkét együttes megelőzte az Argentínától vereséget szenvedő Bosznia-Hercegovinát az F csoportban.

Szurkolói vélemények

Dubaiban a helyi iráni közösség tagja közösen, egy hatalmas sátorban nézték a Nigéria elleni mérkőzést. Az Egyesült Arab Emírségekben élnek nigériaiak is, bár kevesebben, mint az irániak.

- Nagyon rosszul játszottunk, rossz volt az összeállítás is. Nem azok játszottak, akiknek kellett volna. Ki fogunk esni – mondta egy nigériai szurkoló.

- Irán mindig nyer. Ez a lényeg. Remélem megverjük Argentínát – ez már egy iráni szurkoló óhaja.

- A mérkőzés előtt a két csapatban közös volt, hogy Irán és Nigéria sem nyert világbajnoki mérkőzést az elmúlt 16 évben. A mostani döntetlennel egyikük sorozata sem szakadt meg – foglalta össze a közös meccsnézést az Euronews helyszíni tudósítója.

A H csoport is bemutatkozik

Utoljára a H csoportban kezdődnek meg a küzdelmek a brazíliai labdarúgó világbajnokságon.
Belo Horizonteban Belgium Algériával, Cuiabában Oroszország Dél-Koreával csap össze.

Belgiumot sokan a világbajnokság meglepetéscsapatának tippelik. Ha a belgák rászolgálnak a bizalomra, akár meg is célozhatják eddigi legjobb világbajnoki eredményüket, az 1986-os negyedik helyet.

Hazard a Chelsea-ben, Kompany a Manchester City-ben, Curtois az Atletico Madridban futott pazar idényt, de a többiek is topbajnokságokban játszanak.

Algéria negyedszer vehet részt világbajnokságon, de 1986-ban, illetve négy évvel ezelőtt nem nyert mérkőzést, ami most is megeshet.

Vahid Halilhodzic keretében a Valenciában játszó Feghouli a legnagyobb név, de ő egyedül aligha lesz elég a sikerhez Belgium ellen.

Oroszország nem jutott ki az előző két világbajnokságra, hat éve viszont bronzérmes volt az Európa-bajnokságon.

A csapat azóta jelentősen átalakult, Fabio Capello pedig a tőle megszokott határozottsággal irányítja együttesét. Elnézve a H csoport mezőnyét, az oroszoknak jó esélyük van arra, hogy továbbjussanak a kieséses szakaszba.

Az oroszok első ellenfele, Dél-Korea 2002-ben negyedik volt a világbajnokságon, de azt a vb-t a hazájában, illetve Japánban rendezték. Az ázsiaiak tavaly barátságos mérkőzést játszottak az oroszokkal, akkor kikaptak. Az sem túl jó előjel a dél-koreaiaknak, hogy pár napja, utolsó felkészülkési találkozójukon Ghána 4-0-ra verte őket.

Újra jönnek a brazilok

Kedden megkezdődik a csoportkör második fordulója is. Az A csoportban két hárompontos együttes mérkőzik Fortalezában. Első mérkőzésükön a brazilok Horvátországot verték, Mexikó Kamerunt gyűrte le.

Brazília nem mutatott meggyőző formát Horvátország ellen, de azért nyert – sokak szerint, hathatós bírói közreműködéssel.

Neymar elbírta a nyomást, a győzelemben főszerepet játszott. Az elsőszámú brazil sztár, előbb akcióból, majd büntetőből volt eredményes.
Ha a Barcelona csatára Mexikó ellen is hozza magát, Brazília közel kerül a csoportelsőséghez.

Mexikó csak 1-0-ra verte Kamerunt, de – figyelembe véve azt is, hogy két gólt a játékvezető tévesen érvénytelenített – teljesen megérdemelt sikert aratott.

A braziloknak azért sem árt vigyázni, mert a mexikói gólt az a Peralta lőtte, aki két éve az olimpiai döntőben szerzett két góljával oroszlánrészt vállalt a brazilok elleni győzelemből is.

Az A csoport másik második fordulós mérkőzését Horvátország és Kamerun szerdán vívja Manausban.

Akár tévedhetünk is

Már megszokhatták, hogy megpróbáljuk eltalálni a mérkőzések eredményeit – csekély eredménnyel.
Ezért mondjuk mindig: Akár tévedhetünk is!

Amennyiben vitatkozna velünk, hozzászólna, vagy elküldené a saját tippjét, használja a ‪#‎TheCornerScores‬-t az Euronews közösségi oldalain.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));Post by euronews.

Az Euronews sportszerkesztősége a következő eredményeket tartja a legvalószínűbbnek a keddi találkozókon:
Belgium – Algéria 2-0
Oroszország – Dél-Korea 3-1
Brazília – Mexikó 2-0

Tippeljenek Önök is, mert: Akár tévedhetünk is!

Jelszó: szinkronizálás

A fizikai felkészítés a szakmai stábok egyik legnehezebb feladata a világbajnokság előtt, illetve alatt. A játékosokat csúcsformába kell hozni, lehetőleg mindegyiküket együtt.

A technikai képzettség fontos, de nincs technika gyorsaság, erő, megfelelő fizikai felkészülés nélkül. Mindenkinek a szervezete más, ezért is nagyon nehéz elérni, hogy egy csapat játékosai hasonló fizikai állapotban legyenek. A hangsúly ezért a szinkronizáláson van, mert a tempót mindenkinek bírnia kell.

- A tíz vagy tizenöt évvel ezelőttihez képest, a mai futball gyorsabb, a jó erőnlét fontosabb, mint valaha – mondja Dr. Charlotte Cowie rehabilitációs szakember.

A játékosokat ezért kínozzák minden elképzelhető módon, még a víz alatt is.

- Arra törekszünk, hogy a megfelelő időben minden klappoljon, minden együtt legyen. Ehhez a játékosok edzettségi állapotának egy szinten kell lenniük, és azt is tudniuk kell, hogy mire számíthatnak egymástól. Fontos még az is, hogy a csapattagok minden körülményhez alkalmazkodni tudjanak – vélekedik doktor Cowie.

A mostani világbajnokság abban is különleges, hogy Brazíliában a néhol szélsőséges klímával is meg kell küzdeni, de a szakemberek mindenre kitalálnak valamit.

A győzelem receptjét viszont ők sem tudják felírni…