Vb-korner - Kiütötték a világbajnokot

A labdarúgó világbajnokság második napján
három találkozót játszottak Brazíliában, ezek közül kiemelkedett az előző vb-döntő visszavágója, a Spanyolország – Hollandia összecsapás.

Padlón a világbajnok

A Spanyolország – Hollandia mérkőzésen a világbajnoki címvédő spanyolok kerültek előnybe a 27. percben: Xabi Alonso értékesítette a Diego Costa buktatásáért megítélt 11-est.

Egy perccel az első félidő vége előtt Van Persie zseniális fejesgóllal egyenlített, majd szünet után hengereltek a hollandok. Előbb Robben, majd De Vrij és újra Van Persie (Casillas szarvashibájából), majd megint Robben (a teljes spanyol védelmet megalázva) volt eredményes.

Hollandia 5-1-re győzött!

A csoport másik találkozóján Chile erősen kezdett Ausztrália ellen. A 12. percben Alexis Sanchez, a 14-ben Valdivia lőtt gólt, majd Cahill fejjel szépített.

A szünetbeli 2-1 után Ausztrália többször is veszélyeztetett, de a négyperces hosszabbításban Beausejour talált a kapuba, így Chile 3-1-re nyert.

A dél-amerikaiak következő ellenfele Spanyolország lesz, Ausztrália pedig Hollandiával mérkőzik június 18-án.

Az A csoport második találkozóján, a Mexikó – Kamerun mérkőzésen Giovanni Dos Santos az első félidőben két gólt is szerzett, azonban les miatt mindkettőt – helytelenül! – érvénytelenítették.

Mexikó mégis győzött. A második félidőben Peralta állította be az 1-0-ás végeredményt.

Az A csoportban Brazília áll az élen Mexikó előtt. Horvátország és Kamerun a következő körben egymás ellen javíthat.

Újabb slágermeccs: angol – olasz

A vb szombaton négy mérkőzéssel folytatódik. A sláger az angol-olasz találkozó lesz a trópusi éghajlatú Manausban, így a csapatoknak nem csak az ellenféllel, hanem a körülményekkel is meg kell küzdeniük.

A négyszeres világbajnok olaszoknál Mattia De Sciglio sérülése okoz gondot Cesare Prandelli szövetségi kapitánynak, Verratti viszont felgyógyult influenzájából így a középpályán több a variációs lehetőség.

Az olaszok a gólokat a korábban Angliában játszó Balotellitől várják, a csapatot pedig a már 35 éves Andrea Pirlo mozgatja majd.

Az angoloknál Gerrard, Lampard és Rooney a legnagyobb nevek, mellettük jó néhány tehetséges fiatal is bekerült Roy Hodgson
világbajnoki keretébe. Sterling vagy Sturridge is kezdő lehet az olaszok ellen, és bekerülhet a csapatba a 20 éves Ross Barkley is.

Az angolokat fűti a visszavágás vágya. Két éve az Európa-bajnokság negyeddöntőjében az olaszok tizenegyesekkel legyőzték őket.

Pályára lép a D csoportban Uruguay is. A kétszeres világbajnok ellenfele Costa Rica lesz.

A C csoportban a 2004-es Európa-bajnok
Görögország Kolumbia ellen mutatkozik be a vb-n. A statisztika nincs a hellének mellett, a görögök hatból csak egy találkozót tudtak megnyerni az előző két világbajnokságon.

Kolumbia továbbjutási esélyeit nagyban rontja, hogy Radamel Falcao sérülés miatt nem vehet részt a vb-n, de a csatár szurkolóként ott van a csapat mellett Brazíliában. A gólokat így Gutierrez vagy Bacca szállíthatja Jackson Martinez és Cuadrado támogatásával.