La Liga: élre állt az Atletico, Bundesliga: a Bayern már kedden bajnok lehet

LABDARÚGÁS. Izgalmakban és érdekességekben bővelkedő mérkőzéseket játszottak a hétvégén az európai topligákban. A Barcelona madridi győzelme megjósolhatatlanná tette a spanyol bajnoki cím sorsát, a Chelsea legázolta az Arsenalt a londoni rangadón, a Bayern München pedig már csak egyetlen győzelemre van a címvédéstől a Bundesligában.

Spanyolország. Fokozódnak az izgalmak a La Ligában, miután a vendég FC Barcelona nyerte a hétvége legnagyobb érdeklődéssel várt meccsét, a spanyol bajnokság örökrangadóját, a Clásicót. Kitűnő és fordulatos mérkőzésen a címvédő katalánok idegenben 4-3-ra győztek a forduló előtt még listavezető Real Madrid ellen.

Lionel Messi három góllal és egy gólpasszal járult hozzá a Barca sikeréhez. Ezzel a triplával Messi összesen már 21 gólt rúgott a Realnak, és így a Clásicók történetének legeredményesebb játékosa.

A vasárnap esti találkozó fordulópontja az volt, amikor a 63. percben, 3-2-es madridi vezetésnél a játékvezető kiállította a Neymarral szemben szabálytalankodó Sergio Ramost, és tizenegyest ítélt a vendégeknek. Messi belőtte, ahogy az újabb büntetőt is a 84. percben, amelyet Iniesta buktatásáért adott a bíró.

Az Atletico Madrid 2-0-ra verte a Betist, és ezzel átvette a vezetést a tabellán. Második a szintén 70 pontos Real Madrid. A harmadik Barcelonának 69 pontja van, az élmezőny tehát hihetetlenül szoros, és a versenyfutás még teljesen nyílt a spanyol bajnokságban kilenc fordulóval a befejezés előtt.

Anglia. Borzasztóan sikerült Arsene Wenger ezredik mérkőzése az Arsenal kispadján. Csapata megsemmisítő, 6-0-ás vereséget szenvedett a Chelsea-től a Premier League szombati rangadóján. Emlékezetes marad a meccs egy ritkán látható bírói tévedés miatt is, Chamberlain kezezett a tizenhatoson belül, Andre Marriner játékvezető meg is adta a büntetőt, de a piros lapot a vétlen Gibbsnek mutatta fel. Emiatt utólag elnézést is kért.

A táblázat élén a Chelsea áll 69 ponttal. A Liverpool a második 65 ponttal és egy elmaradt mérkőzéssel. A Chelsea-nél három találkozóval játszott kevesebbet a Manchester City együttese, ha mindhármat sikerül megnyerniük, akkor átvehetik a vezetést a londoniaktól. A manchesteriek szombaton könnyedén, 5-0-ra lépték le a kiesőjelölt Fulhamet. Az Arsenal vereségével visszacsúszott a negyedik helyre, és ezzel az ágyúsok lassan elkezdhetnek búcsúzni a bajnoki reményeiktől a Premier League-ben.

Németország. A Bundesligában a Bayern München öles léptekkel közelít a címvédés felé. Szombaton a bajorok idegenben győzték le a Mainz együttesét. Pedig már-már úgy látszott, hogy gól nélküli döntetlen lesz a vége, de Schweinsteiger fejesgóljával a Bayern mégiscsak megtörte a jeget a 82. percben. A 2-0-ás végeredményt Ribéry szólója után Mario Götze állította be.

Ám a bajnokavatás egyelőre elmaradt, mert győzött a második helyen álló Dortmund is, méghozzá Hannoverben. Hummels szerzett vezetést az első félidő végén, a szünet után pedig következett Lewandowski parádés gólja. A dortmundiak igazán sajnálhatják, hogy a lengyel csatár a szezon végén távozik a Borussiától. A hosszabbításban Reus góljával alakult ki a 3-0-ás végeredmény.

A Bayern München továbbra is óriási fölénnyel, 23 ponttal vezeti a Bundesligát. Ez pedig nyolc fordulóval a vége előtt annyit jelent, hogy a címvédőnek már csak egyetlen győzelem kell az újabb bajnoki címhez. Pep Guardiola csapata már kedden, Berlinben, a Hertha BSC vendégeként felteheti a pontot az i-re. Második a Dortmund, harmadik a Schalke, negyedik a Levekusen.

Hollandiában a listavezető Ajax csak később játssza le mérkőzését a 29. fordulóban. Pályára lépett viszont a PSV Eindhoven együttese, otthon fogadta a Rodát. Jürgen Locadia szerzett vezetést a hazaiaknak a 14. percben. Ezután a Roda még egyenlített, de fordulás után az eindhoveniek Bryan Ruiz és Bruma góljaival eldöntötték a találkozót, 3-1 lett a vége. Ezzel a PSV feljött a második helyre.

Az Eredivisiét továbbra is az Ajax vezeti, hat pontos előnnyel plusz egy még le nem játszott mérkőzéssel. Ez elég meggyőző fölénynek tűnik, mindössze öt fordulóval a holland bajnokság vége előtt.