Magyar bravúr lesiklásban: Miklós Edit ötödik lett!

Téli sportok. Szenzációs eredményt ért el Miklós Edit lesiklásban a svájci világkupa-versenyen. Ötödik helyezése a legjobb, amelyen valaha magyar versenyző végzett ebben a sportágban.

Nem sok pihenőt engedélyeznek maguknak a versenyzők a szocsi olimpia után. Különösen a síelőknél tart a nagyüzem. Pazar formában van a norvég Kjetil Jansrud: a hétvégén Szuper G-ben győzött, hazai pályán. Női lesiklásban az osztrák Andrea Fischbacher nyert vk-futamot. Ragyogó hetet zárt a síugró Severin Freund is, a mesterhármas végül mégsem jött össze a németnek.

Szuper-G. Továbbra is szédületes formában versenyez Kjetil Jansrud, a szuper-óriásműlesiklás újdonsült olimpiai bajnoka. Pénteken még lesiklásban nyert világkupa-versenyt, most pedig kedvenc számában, hazai közönség előtt diadalmaskodott.

A versenyt ugyanazott rendezték, ahol az 1994-es lillehammeri téli olimpia alpesi számait. A pálya hossza 2574 méter, a szintkülönbség 641 méter. A versenyen sokáig a svájci Patrick Küng vezetett, de Jansrüd végül nála is gyorsabban ért célba, 26 századmásodperccel, és ezzel megnyerte a világkupa-futamot. Második Küng, a harmadik az osztrák Matthias Mayer.

Az összetett világkupában továbbra is a norvég Aksel Lund Svindal vezet, annak dacára, hogy ez a versenye nem sikerült valami fényesre. Szocsiban nagy esélyesnek számított, ehhez képest még a dobogóra sem fért föl egyik versenyszámban sem a 31 esztendős norvég síelő. Az összetettben az osztrák Marcel Hirscher áll a második helyen, a francia Alexis Pinturault a harmadik.

A világkupa-győzelemért folyó harcba már nem lesz beleszólása a cseh Ondrej Banknak, aki hatalmasat bukott a norvégiai viadalon. A 33 éves soprtoló legnagyobb sikere egy olimpiai ötödik helyezés, amelyet óriásműlesiklásban ért el, Szocsiban.

Lesiklás. A női alpesi sízők világkupa-sorozata a svájci Crans Montanában folytatódott, méghozzá a lesikló futammal. Egyértelműen a hazaiak számítottak favoritnak: Lara Gut, Marianne Kaufmann-Abderhladen, de mindenekelőtt Dominique Gisin, aki ebben a számban olimpiai aranyat nyert Szocsiban. Ezúttal viszont csupán a tizedik helyen végzett.

A versenyt az osztrák Andrea Fischbacher nyerte. A szuper-G vancouveri olimpiai bajnoka 15 századmásodperces előnnyel ért célba.

Hatalmas bravúrt hajtott végre Miklós Edit, aki ötödik lett. Ez minden idők legjobb magyar helyezése az alpesi síelőknél. Miklós a szakági összetettben a 26. lett, így csupán egyetlen hellyel maradt le arról, hogy indulhasson a világkupa-döntőn a svájci Lenzerheidében.

Síugrás. Majdnem sikerült a mesterhármas a síugró Severin Freundnak – de csak majdnem. A német két világkupa-versenyt is nyert az utóbbi napokban, és a finnországi Lahtiban reális esélye volt rá, hogy megnyerje sorozatban a harmadikat is.

Az első ugrás után Freund 131 és fél méterrel vezetett. A második sorozatban visztont jött a sportág új csillaga, a fiatal lengyel Kamil Stoch. 134 és fél méteres kísérletével túlugrotta a mezőnyt, és megnyerte a versenyt.

Az összetettben is Stoch vezet, második a szlovén Peter Prevc Severin Freund a harmadik helyről várja a folytatást.