Szárnyal a Bayern München

A Bundesliga meglepetését ezúttal a 2. helyen álló Bayer Leverkusen okozta. Hazai pályán 2–1-re kikapott Szalai Ádám csapatától, a Schalkétól, így újabb három pont előnyt ajándékozott a Bayern Münchennek.

A Bayern München otthon 4-0-ra verte a Freiburgot, és már 16 ponttal vezeti a tabellát. 3. a Borussia Dortmund.

Spanyolországban továbbra is fej fej mellett halad a Barcelona, a Real és az Atlético. Mindhárom csapatnak hatvan pontja van.

A Barcelona kiütéses győzelmet aratott a Camp Nouban a Rayo Vallecano ellen. Lionel Messi duplázott, Adriano, Alexis Sánchez, Pedro és Neymar is gólt lőtt, ezzel lett 6–0.

Az Atlético Madrid hazai pályán három nullra győzött a Valladolid ellen. A fővárosiak már a negyedik percben kétgólos előnyhöz jutottak.

A Real a szintén madridi Getafe otthonában az eltiltott Cristiano Ronaldo nélkül is könnyedén győzött három nullára. A gólokat Jesé, Benzema és Modric szerezte.

Hollandiában a bajnokság 24. fordulójának sztárja Lasse Schone volt. Az Ajax dán középpályása mesterhámast ért el az Amsterdam Arenában az SC Heerenveen ellen. Az Ajax vezeti a tabellát, négy ponttal előzi meg a Twentét, és héttel a Feyenordot.

Angliában az FA kupában a Manchester City kiverte a Chelsea-t. A hazaiak 2-0-ra nyertek Jovetic és Nasri góljával. A meccs után a londoniak edzője, Mourinho nem mondott semmit az ellenfél tréneréről, Pellegriniről, akivel heves szócsatát vívott az utóbbi hetekben. A bírót viszont hibáztatta, mert szerinte megadott egy lesgólt. A Manchester City a Wigan ellen játszik a következő kupafordulóban.

Az Arsenal is bejutott a legjobb nyolc közé az FA Kupában. A londoniak, akik a bajnokságban 5-1-re kikaptak a Liverpooltól, most revansot vettek. 2-1-re nyertek Oxlade-Chamberlain és Podolski góljával. Következő ellenfelük az Everton lesz.