Tüntettek a Török Labdarúgó Szövetség ellen

Szerzői jogok

A Kornert, az Euronews hétfői futball összefoglalóját a német bajnoksággal, a Bundesligával kezdjük.

A Bayern München ott folytatta, ahol a téli szünet előtt abbahagyta. A bajorok a 15. mérkőzésüket nyerték meg az eddigi 17-ből. A Mönchengladbach elleni 2-0-ás siker gólszerzői Goetze és Müller voltak.

Az üldözők ráléptek a fékre.

A Dortmund hazai pályán 2-2-t játszott az Augsburggal.
Sahin szabadrúgásgóljával a Dortmund másodszor is vezetett a mérkőzésen, de Dzsi Dong Von révén az Augsburg újra egyenlített. Mindennek e tetejébe Blaszczykowski súlyosan megsérült, a lengyel középpályás térdszalagszakadást szenvedett.

A sárga-feketék a döntetlen ellenére javítottak helyezésükön, hisz a Mönchengladbach kikapott. A Dortmund most harmadik, de a hátránya 14 pont, és a – Freiburgtól vereséget szenvedő – második Leverkusen is 10 ponttal gyűjtött kevesebbet, mint a Bayern, amely egy mérkőzéssel még kevesebbet is játszott.

Franciaországban majdnem kikapott a listavezető Paris Saint Germain, amely ellen a Guingamp – Yatabare találatával – a hajrában vezetést szerzett, de Alex a 87. percben egyenlített.

A párizsi botlás jól jött a Monaconak. A hercegségbeliek – a térdszalagszakadást szenvedett Falcao nélkül is – biztosan verték a Marseille-t. Germain és Rivier góljaival a Monaco 2-0-ra nyert.

A tabellán a Monaco 2 ponttal közelebb férkőzött a PSG-hez. A két csapat között most 3 pont a különbség. A harmadik Lille hátránya már jelentős a vezető kettős mögött.

A következő állomás Hollandia, ahol az Ajax Amszterdam megszenvedett a Go Ahead Eagles-szel. Az Ajax csak egy 74. percben szerzett Schöne-góllal nyert.

Győzelmükkel az amszterdamiak 2 pontos előnyre tettek szert a Vitesse előtt, amely 1-1-es döntetlent játszott a Nijmegennel.

Megszakadt a Juventus győzelmi sorozata Olaszországban.

A zebrák 12 győztes találkozó után döntetlent értek el a Lazio otthonában. Buffont az első félidő derekán kiállították, a megítélt büntetőt pedig Candreva gólra váltotta. Szünet után a Juventus 10 emberrel is egyenlített Llorrente fejesével, így a vége 1-1 lett.

Mivel a Roma 3-1-re győzött Veronában, hat pontra megközelítettette a listavezető Juventust, és az előnye is hat pont a harmadik Napoli előtt.

Törökországban ismét állt a bál a 2010-11-es bajnokság miatt.

Trabzonban 30 ezer Trabzonspor szurkoló tüntetett az utcákon, mert a Török Labdarúgó Szövetség úgy döntött, hogy a bordó-kék klub nem kapja meg utólag a három évvel ezelőtti bajnoki címet.

A Tabzonspor a táblázaton a második helyen végzett, csakhogy a bajnok Fenerbahcéről később kiderült, hogy mérkőzéseket manipulált. Az isztambuli klubot emiatt két évre eltiltották az európai kupaküzdelmektől, a klubelnök, Aziz Yildirim pedig hat év három hónapos börtönbüntetést kapott, amit múlt héten a Török Fellebbviteli Bíróság is jóváhagyott.

Ez persze aligha vigasztalja a Trabzonspor szurkolókat…

Mára ennyi volt a Korner. Jövő hétfőn ismét jövünk az európai futballbajnokságok legfontosabb híreivel.