NBA: újra előnyben a Spurs

A Nyugati Főcsoport elődöntőjének harmadik meccsén: San Antonio–Oklahoma City 100–96.

A San Antonio Spurs nyerte az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásának pénteki mérkőzését az Oklahoma City Thunder ellen.

Végig rendkívül szoros volt a Nyugati Főcsoport elődöntőjének harmadik meccse. A hazaiak kezdtek jobban, időnként remek támadásokat mutattak be, és 5 ponttal vezettek a nagyszünetben. Utána fej fej mellett haladtak a csapatok, az Oklahoma át is vette a vezetést, aztán 85–85-nél egyenlő volt az állás.

Izgalmas végjátékban 100–96-ra győzött a Spurs. Legjobbjuk, Kawhi Leonard 31 ponttal és 11 lepattanóval járult hozzá a sikerhez.

Ezzel a két csapat párharcában 2–1-re vezet a Spurs, folytatás vasárnap, Oklahomában.