Ez a tartalom nem elérhető az ön régiójában

Bolt már tízszeres, Felix kilencszeres világbajnok

Access to the comments Kommentek

<p><a href="http://hu.euronews.com/2015/08/23/bolt-kilencedik-vb-aranya-pars-4/ " rel="external">A 100 után</a> a 200 méteres férfi síkfutást is megnyerte Usain Bolt a pekkingi atlétikai világbajnokságon. A jamaicai futó 200 méteren zsinórban negyedszer, összességében tizedszer lett világbajnok. </p> <p>Bolt az idei év legjobb idejével, 19 egész 55 századmásodperccel nyert. Az ezüstérmet – a 100 méterhez hasonlóan – az amerikai Justin Gatlin szerezte meg. </p> <p>400 méteren a nőknél Allyson Felix diadalmaskodott a világ idei legjobb idejével, 49 egész 26 századmásodperccel. A négyszeres olimpiai bajnok amerikai versenyző pályafutása kilencedik világbajnoki aranyérmét nyerte – de csak az elsőt 400 méteren.</p> <p>Női kalapácsvetésben Anita Wlodarczyk másodszor lett világbajnok. A lengyel sportoló minden idők második leghosszabb dobásával, 80 méter 85 centiméterrel nyert. </p> <p>Mindössze nyolc centiméterrel maradt el Jonathan Edwards 20 éve felállított világcsúcsától Christian Taylor férfi hármasugrásban. Az olimpiai bajnok amerikai atléta 18 méter 21 centiméterrel győzött.</p>